Cestná doprava

Kraj uzatvoril zmluvu na autobusovú dopravu na väčšine územia

V nasledujúcich troch rokoch bude prevádzkovať linky v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava spoločnosť Arriva Trnava. Informovalo komunikačné oddelenie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Samosprávny kraj uzatvoril zmluvu na poskytovanie služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme so spoločnosťou, ktorá aj doteraz tieto služby prevádzkovala. „Doprava cestujúcich prímestskými autobusmi bude plynulo zabezpečená. Teší ma, že sa na nasledujúce tri roky podarilo vyrokovať výhodné podmienky. Zmluva zabezpečí aj obnovu vozového parku. Pribudne až 56 nových autobusov. Vďaka ochrane investícií, teda eliminácií rizík súvisiacich s ich nákupom na strane dopravcu, ušetríme 2,1 milióna eur,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Dopravná spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje 82 z celkového počtu 143 prímestských liniek. Aktuálnymi zmluvnými dopravcami samosprávneho kraja sú aj SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica. Zabezpečenie obslužnosti všetkých 251 obcí prímestskou autobusovou dopravou je jednou z najväčších kompetencií samosprávy. Každoročne je na ňu vynakladaných približne desať percent z rozpočtu, teda približne 20 miliónov eur.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button