Cestná doprava

Kompenzácie pre cestujúcich v prímestskej doprave

Kompenzácie pre cestujúcich v prímestskej doprave. Cestujúcich v regionálnej doprave v Bratislavskom kraji so zakúpeným predplatným cestovným lístkom (električenkou) s aspoň jednou regionálnou zónou odškodnia. Ide o kompenzáciu za počiatočné problémy s prímestskou dopravou v kraji po nástupe nového autobusového dopravcu Arriva.

„Odškodnení budú cestujúci, ktorí mali v termíne od 15. novembra 2021 do 28. februára 2022 platnú električenku, a to aspoň s jednou regionálnou zónou,“ informovala Eva Vozárová, hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy, koordinátora Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Bratislavský samosprávny kraj výpadky spojov nového dopravcu cestujúcim kompenzoval bezplatným cestovaním v mesiacoch január a február 2022. V tejto fáze prichádzajú kompenzácie pre cestujúcich so zakúpenými predplatnými cestovnými lístkami. V období od 31. mája 2022 do konca tohto roka sa im automaticky vygenerujú bezplatné bonusové predplatné cestovné lístky. Výška bonusu je odvodená od typu lístka v kompenzovanom období. Cestujúci nájdu viac informácií na webe idsbk.sk.

Arriva začala zabezpečovať prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji v polovici novembra 2021. Od začiatku však mala problém s nedostatkom vodičov. Spôsobilo to výpadky viacerých spojov, najmä v okolí Pezinka a Senca. Dopravca deklaroval, že problém vyrieši a situácia sa zlepší. Bratislavská integrovaná doprava aktuálne tvrdí, že po úvodných problémoch sa prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji stabilizovala.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button