Cestná doprava

Jaguar Land Rover prerušuje pre nedostupnosť polovodičov výrobu v Nitre

Automobilka Jaguar Land Rover prerušila v pondelok prevádzku vo výrobnom závode v Nitre. Dôvodom je nedostupnosť polovodičov, čo má vplyv na výrobné plány spoločnosti, potvrdila manažérka pre firemné záležitosti Jaguar Land Rover Slovakia Miroslava Remenárová. Výroba zostane prerušená do 15. októbra.

Podľa slov Remenárovej automobilka v nitrianskom priemyselnom parku rovnako ako ostatní výrobcovia automobilov v súčasnosti zažíva narušenie dodávateľského reťazca v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 vrátane globálnej nedostupnosti polovodičov.

V dôsledku toho výrobné plány upravujeme v jednotlivých závodoch podľa aktuálnej situácie. Zamestnancom z dotknutých prevádzok bude hradená mzda vo výške 80 percent priemernej mzdy,“ skonštatovala Remenárová.

Zamestnanci podporných oddelení alebo tých, ktoré sú potrebné na vykonávanie iných ako priamo výrobných činností, naďalej pracujú, a to buď v závode, alebo vykonávajú prácu z domu. Jaguar Land Rover zamestnáva aktuálne v Nitre takmer 4000 ľudí, najmä z Nitrianskeho kraja.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button