Cestná doprava

Honda zníži produkciu v japonských závodoch

Honda zníži produkciu v japonských závodoch. Japonská automobilka Honda oznámila, že pre pokračujúce problémy v dodávateľskom reťazci a logistike zníži produkciu v dvoch svojich japonských závodoch do konca mesiaca až o 40 %.

Zníženie výroby spoločnosti na zvyšok mesiaca sa dá podľa analytikov považovať za varovanie, že automobilky budú mať problém zvýšiť objem produkcie v 2. polroku finančného roka (končí sa v marci), aby kompenzovali slabšie výsledky v prvej polovici. Informovala o tom agentúra Reuters.

Honda uviedla, že dve linky v závode v Suzuke na západe Japonska znížia produkciu do konca mesiaca zhruba o 20 %. A v závode v prefektúre Saitama severne od Tokia zredukuje firma produkciu o 40 %. Automobilka dodala, že má stále problémy s dodávkou komponentov a logistikou. Čo je dôsledok opatrení proti COVID-19 a pretrvávajúcemu problému s čipmi.

Najnovšie obmedzenie výroby sa dotkne viacerých vozidiel, od SUV Vezel cez minivan Step WGN až po model Civic. Produkcia v závodoch Hondy sa pritom vrátila po predchádzajúcom obmedzovaní výroby do normálu v júni. Už v nasledujúcom mesiaci však firma začala robiť úpravy v produkcii opäť.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button