Cestná doprava

Hlavný ťah v Ružomberku už rekonštruujú

Hlavný ťah v Ružomberku už rekonštruujú. Hlavný ťah v Ružomberku začali rekonštruovať, na ceste v blízkosti tamojších papierní už pracujú stavebné stroje. Motoristi sa musia pripraviť na obchádzky a obmedzenia.

Premávka v úseku je usmernená dočasným dopravným značením. Podľa Martina Guziho z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC) práce potrvajú vyše mesiaca, v závislosti od klimatických podmienok.

Ako uviedol, poškodenú vozovku na jednej z najfrekventovanejších ciest v úseku 2,65 kilometra vyfrézujú a po celej šírke položia nový asfaltový koberec. Opravovať budú aj povrch cesty na svetelnej križovatke pri papierňach. Guzi podotkol, že zrekonštruovaný úsek následne vyznačia novým vodorovným dopravným značením.

Počas prvých štyroch etáp rekonštrukcie budú opravovať povrch vozovky pred a za križovatkou pri papierňach. Počas piatej a šiestej etapy opravia povrch cesty na vstupe do Ružomberka od Liptovského Mikuláša pri areáli papierní, dodal Guzi. Rekonštrukcia bude stáť bezmála 800 000 eur.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button