Cestná doprava

DPB podpísal rámcovú zmluvu na nákup 80 autobusov

V Bratislave bude môcť jazdiť ďalších 80 nových autobusov. Ide o „krátke“ autobusy do 12,2 metra. Dopravný podnik Bratislava (DPB) podpísal rámcovú zmluvu na ich nákup v hodnote vyše 19 miliónov eur. Premávať by mohli v priebehu budúceho roka. TASR o tom informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

Nové nízkopodlažné klimatizované vozidlá nahradia 12- až 14-ročné autobusy. Rámcovú zmluvu na dieselové vozidlá podpísal DPB na základe výsledku verejného obstarávania s úspešným uchádzačom, spoločnosťou SOR Libchavy. Celkový objem zmluvy na 80 autobusov predstavuje 19.080.000 eur.

„Autobusy v bratislavských farbách budú vybavené modernými koženkovými sedadlami, kvalitnými nerezovými držadlami a madlami,  WiFi internetovým  pripojením, USB nabíjačkami, systémom automatického počítania cestujúcich (APC) a fotobunkou  nad každými dverami,“ priblížil hovorca. Chlebovec ozrejmil, že nové vozidlá dodajú na základe jednej alebo viacerých objednávok podľa potrieb DPB. Dodacia lehota je stanovená do 12 mesiacov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button