Cestná doprava

DPB má flotilu nových autobusov Solaris New Urbino 18

DPB po prvýkrát zaraďuje do premávky vozidlá so špeciálnou úpravou na prepravu batožiny, ktoré sú najmodernejšie, akými odteraz disponuje. Jedenásť 18-metrových autobusov najnovšej generácie Solaris New Urbino 18 prináša Bratislavčanom aj návštevníkom hlavného mesta úplne novú kvalitatívnu úroveň cestovania. Nové nízkopodlažné autobusy, ktoré DPB obstaral ešte pred príchodom koronakrízy, patria svojou kvalitou medzi svetovú špičku. Veľkorysé riešenie úložného priestoru pre batožinu DPB požadoval z dôvodu ich nasadenia do premávky na tzv. letiskové linky, čím prispejú k vyššej kultúre cestovania aj v časoch nárazových príletov.

„Príchodom nových vozidiel Solaris New Urbino do Bratislavy sa začala napĺňať vízia mesta i Dopravného podniku Bratislava o kvalitatívnom skoku pri cestovaní hromadnou dopravou pri dodržaní princípov hospodárnosti a efektivity vynaložených finančných zdrojov. Je pred nami ešte dlhá cesta, avšak iba prostredníctvom nej dokážeme verejnosti ponúknuť atraktívny spôsob prepravy po meste ktorý je ekologický, časovo úsporný, ekonomický, no najmä komfortný,“ uviedol predseda predstavenstva DPB, Ing. Martin Rybanský.

ZLEPŠENIA 2020 #11: NASADZUJEME 11 NAJMODERNEJŠÍCH AUTOBUSOVVážení cestujúci, s veľkou radosťou vám predstavujeme nové…

Uverejnil používateľ Dopravný podnik Bratislava Piatok 28. augusta 2020

Obstaraním týchto vysoko kvalitných vozidiel DPB dosiahol úsporu vo výške vyše 15 tisíc eur na jednom vozidle v porovnaní s minulými nákupmi. Vozidlá Solaris New Urbino 18 spĺňajú najvyššiu emisnú normu EURO 6D, disponujú vysokovýkonnou klimatizáciou i determálnymi sklami, ktoré znižujú prehrievanie interiéru, a cestujúcich poteší mnoho ďalších vlastností. DPB s ich príchodom taktiež po prvýkrát predstavuje hneď dve novinky v informačnom systéme vozidla: farebné vonkajšie transparenty s vysokosvietivými LED a nové vnútorné informačné panely, ktoré na prestupných uzloch zobrazujú aktuálne odchody ďalších liniek v reálnom čase.

Nové autobusy sú prispôsobené pre potreby cestujúcich, ktorí smerujú na letisko (FOTO: TASR)

V nových autobusoch cestujúci ocenia tiež kvalitné sedadlá s nenasiakavým poťahom, množstvo nabíjacích USB portov, možnosť bezpečného uchytenia bicykla, možnosť nástupu s kočíkom do dvoch dverí (2. a 3.), kvalitné a trvácne vyhotovenie interiérových obkladov, pripojenie na WiFi, vonkajšie hlásiče pre slabozrakých a nevidiacich, funkciu prikľaknutia vozidla (kneeling) pre pohodlný nástup či antibakteriálne nerezové tyče. Medzi ďalšiu výbavu patria integrované sčítače cestujúcich, ktoré Dopravnému podniku Bratislava umožňujú pracovať s väčším množstvom presnejších údajov o cestovaní, kamerový systém a integrované platobné terminály, vďaka ktorým bude v blízkej budúcnosti v týchto vozidlách možné platiť za cestovanie aj bezkontaktnou platobnou kartou. Vďaka nákupu týchto vozidiel DPB od 2. septembra 2020 posilní linku 61 zahustením jej intervalov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button