Cestná doprava

Dopravu v Poprade má zlepšiť nový kruhový objazd

V Poprade pribudne ďalší kruhový objazd. Jeho výstavba, spájajúca ulice Banícku a Joliota Curie pri nemocnici, sa začala v týchto dňoch. Mesto sa takto rozhodlo riešiť kritickú dopravnú situáciu, ktorá na križovatke nastáva najmä v ranných a popoludňajších hodinách, keď ľudia cestujú do práce a z práce. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jarmila Hlaváčová.
      
Priblížila, že kruhový objazd by mal byť zrealizovaný v priebehu troch mesiacov a jeho ukončenie sa očakáva začiatkom septembra. Celkové náklady predstavujú sumu 400.000 eur. „Ideme do zásadnej rekonštrukcie tohto územia. Keď sa kruhový objazd dokončí, doprava sa výrazne zmení k lepšiemu. Je to uzol, ktorý je naozaj veľmi frekventovaný a uľahčíme to aj sanitkám pri zásahoch,“ povedal primátor mesta Poprad Anton Danko.
      
Podľa hovorkyne radnica odovzdala stavenisko začiatkom júna. Momentálne na ňom prebiehajú práce na jeho vytýčení, zrealizovali sa preložky plynu a dokončujú sa taktiež preložky telekomunikačných káblov a ochrana elektrického kábla. „Stavbári ďalej začnú s odstraňovaním časti existujúcej križovatky s cieľom stavby na kruhovú križovatku. Vzhľadom na prebiehajúce stavebné práce a lokalitu pri nemocnici je potrebné zabezpečiť 24-hodinovú dostupnosť, a preto dlhodobé uzávery miestnych komunikácií nebudú,“ vysvetlila vedúca odboru výstavby Mestského úradu Poprad Kristína Horáková.
      
Mesto v súvislosti s výstavbou kruhového objazdu vyzýva všetkých vodičov a chodcov, aby rešpektovali dopravné značenia, ktoré zhotoviteľ stavby osadí, prípadne jeho pokyny a dbali na svoju bezpečnosť, ako i na bezpečnosť stavbárov.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button