Cestná doprava

MHD v Topoľčanoch bude do konca marca zdarma

Do konca marca tohto roka môžu cestujúci v mestskej hromadnej doprave (MHD) v Topoľčanoch cestovať zdarma. Dôvodom je zmena dopravcu, keď od začiatku tohto roka nahradil Arrivu Nitra nový poskytovateľ služieb, spoločnosť Freibus Slovakia s.r.o.

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD počas prechodného obdobia tvoria dva nízkopodlažné autobusy a štyri zájazdové autobusy. „V priebehu tohto roka bude dodaných päť nových autobusov, ktoré budú čiastočne nízkopodlažné a bezbariérové, takže budú dostupné aj pre zdravotne ťažko postihnutých a rodiny s kočíkmi,“ informovalo vedenie mesta.

Autobusy budú vybavené kamerovým systémom, elektronickými informačnými tabuľami, klimatizáciou a budú v súlade s najnovšími emisnými normami. Lístok si budú môcť cestujúci zakúpiť prostredníctvom smartfónu. Od začiatku apríla tohto roka bude dopravca jazdiť podľa nového cestovného poriadku. Ten bude podľa vyjadrenia zástupcov mesta viac reflektovať potreby cestujúcich, pričom bude zabezpečená obslužnosť častí mesta, ktoré v súčasnom oddobí nie sú pokryté mestskou autobusovou dopravou.

V spolupráci
FOTO: Freibus
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button