Cestná doprava

DKV chce podporovať trvalú udržateľnosť cez alternatívne palivá a nový digitálny telematický systém

Spoločnosť DKV Mobility, popredný poskytovateľ služieb pre mobilitu, v nedávno zverejnenej Správe o korporátnej zodpovednosti hovorí o pôsobení v nových segmentoch trhu, ochrane životného prostredia a vzťahoch so zamestnancami a celou spoločnosťou. DKV zároveň aktuálne prináša viacero riešení, ktoré redukujú dopad na životné prostredie aj náklady dopravcov.

Najväčšia nabíjacia sieť v Európe narastie do konca roka o vyše 50 %

DKV Mobility od založenia firmy Charge4Europe – spoločného podniku spoločností innogy a DKV – dôsledne urýchľuje rozvoj najväčšej európskej siete nabíjacích staníc pre elektromobily a hybridné vozidlá. Dodávateľská sieť pre elektricky poháňané vozidlá v súčasnosti zahŕňa už 80 000 nabíjačiek a do konca roka 2020 sa plánuje rozšíriť na viac ako 120 000. DKV ako poskytovateľ služieb pre mobilitu ponúka okrem verejných nabíjacích staníc tiež produkty a služby pre nabíjanie doma (@Home) alebo v práci (@work).

Podiel staníc s alternatívnymi palivami rastie

Sieť pokrytá palivovými kartami DKV rastie každoročne o 5 000 čerpacích staníc. DKV celkovo do siete, ktorú pokrýva vlastnými palivovými kartami, každoročne zapája až 5 000 nových čerpacích staníc. Pritom sa intenzívne zameriava na čerpacie stanice ponúkajúce okrem konvenčných palív aj alternatívne palivá, akým je napríklad skvapalnený zemný plyn LNG (Liquefied Natural Gas).

DKV spustilo výkonný telematický systém DKV LIVE, ktorý pomáha šetriť náklady

V júni 2020 DKV v rámci posilňovania digitalizácie uviedlo na trh komplexný telematický systém DKV LIVE s výkonnou digitálnou platformou založenou na real-time dátach. DKV LIVE pomáha dopravcom znižovať emisie CO2 prostredníctvom hospodárnej jazdy, ekonomicky riadeného tankovania a transparentnosti celého dodávateľského reťazca. Nástrojmi slúžiacimi naplneniu týchto cieľov sú služby Track & Trace (sledovanie polohy vozidla) a Estimated Time of Arrival (ETA – približný čas príchodu). Službu DKV LIVE spustili do prevádzky v Nemecku, na Slovensku a v Čechách sa pripravuje pilotná prevádzka.

Vedúcim oddelenia trvalej udržateľnosti a novej mobility je Marc Erkens

DKV sa v rámci svojej organizácii ešte viac zameriava na trvalú udržateľnosť. Marc Erkens bude od 1. septembra 2020 vedúcim nového oddelenia trvalej udržateľnosti a novej mobility. Spoločne s predstavenstvom bude interne aj externe podporovať trvalú udržateľnosť a urýchľovať realizáciu stratégie „Lead in Green“, na základe ktorej sa chce DKV stať popredným poskytovateľom trvalo udržateľných produktov vo svojom odvetví.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button