Cestná doprava

DKV najnovšie umožňuje úhradu mýta v Maroku

Poskytovateľ služieb pre mobilitu ponúka ako prvá európska spoločnosť služby v oblasti mýta na africkom kontinente.

DKV Mobility, poskytovateľ služieb pre mobilitu, umožňuje s okamžitou platnosťou platbu marockého mýta bezhotovostne v režime PrePay prostredníctvom palubnej jednotky TAG JAWAZ. Príslušnú zmluvu podpísali nedávno spoločnosti DKV Mobility a Afriquia SMDC, distribútor mýtnych boxov. Sieť spoplatnených ciest a diaľnic v Maroku má dĺžku 1 750 kilometrov. Dopravcovia si môžu komfortne a jednoducho zaobstarať palubnú jednotku (OBU) na 40 predajných miestach a čerpacích staniciach pozdĺž hlavných dopravných tepien v Maroku. Mýto tak uhradia automaticky, čo im umožní používať prejazdné pruhy na mýtnych staniciach.

„Sme veľmi hrdí na to, že môžeme po prvý krát v histórii spoločnosti ponúknuť našim zákazníkom vyúčtovanie mýta na africkom kontinente. Vďaka tomu sme schopní obsluhovať mnohých európskych a afrických klientov, ktorí stále častejšie využívajú marockú diaľničnú sieť pre nákladnú dopravu,“ hovorí Jérôme Lejeune, generálny riaditeľ divízie mýta v spoločnosti DKV. „DKV udržuje so spoločnosťou Afriquia SMDC dlhoročné partnerstvo v oblasti palív. Teší nás, že môžeme teraz naše partnerstvo pre podporu mobility rozšíriť aj na oblasť mýta.“

„Ako líder na trhu s ropnými produktami a plynom v Maroku máme radosť z toho, že sa naše partnerstvo s DKV rozšírilo nad rámec akceptácie karty DKV pri nákupe palív v našej sieti čerpacích staníc. Ponuka mýtnych boxov a ich nabíjanie pre zákazníkov DKV je ďalším prirodzeným krokom vpred, ktorý nám umožní maximalizovať ich spokojnosť s komplexnými službami od jedného poskytovateľa,“ dodáva Elbaghdadi, generálny riaditeľ spoločnosti Afriquia SMDC.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS DKV

Prečítajte si aj

Back to top button