Cestná doprava

DAF Connect: Nižšia spotreba aj emisie CO2

Znižovanie spotreby paliva a emisií CO2 sú dva hlavné benefity, ktoré vodičom prináša práve spustená aplikácia spoločnosti DAF Trucks. Tá dokáže optimalizovať správanie vodiča prostredníctvom jeho mobilného telefónu. Aplikácia DAF Connect rovnako ponúka dispečerom alebo manažérom vozových parkov aj samotným vodičom možnosť vzájomne zdieľať informácie o jazdách a ukladať ich v centrálnom úložisku dát.

Väčšina vozidiel, ktoré schádzajú z výrobnej linky v spoločnosti DAF, je vybavená platformou pre správu vozového parku DAF Connect. Tento systém ponúka manažérom vozového parku a dispečerom náhľad v reálnom čase na výkonnosť ich vozidiel a logistických procesov prostredníctvom online portálu. Integrovaná karta Eco SCORE Card im tiež umožňuje sledovať efektivitu efektivitu jeho štýlu jazdy.

Aplikácia DAF Connect

Vďaka novej aplikácii DAF Connect rozširuje spoločnosť DAF ďalej svoje služby platformy pre správu vozového parku. Aplikácia, ktorá je dostupná prostredníctvom obchodu Google Play a App Store, je priamo prepojená s kartou Eco SCORE Card a ukazuje vodiči nápovedu pre zlepšenie efektivity jeho jazdy. Napríklad to, že má hoci plynulo zrýchľovať vozidlo alebo skôr využiť jeho zotrvačnosť, či lepšie predvídať dopravnú situáciu. Vysvetlenie použitie tempomatu je jasné, rovnako ako doba chodu motora vo voľnobežných otáčkach. Všetko sa zobrazuje na prístrojovej doske, ktorá vodičovi ponúka okamžité tipy, ako efektívnejšie riadiť vozidlo.

Úspora paliva

Jorg Wijnands, marketingový manažér služby DAF Connect, v tejto súvislosti uvádza: „Vodič, ktorý vie, ako riadiť čo najefektívnejšie, môže znížiť ročné prevádzkové náklady o tisíce eur. Všimli sme si tiež, že rastie počet našich zákazníkov, ktorí odmeňujú svojich vodičov, ktorých karta Eco SCORE Card ukazuje, že riadi efektívnejšie ako iný.“

Ročná analýza

„Aplikácia DAF Connect umožňuje vodičom analyzovať ich výkon nielen za posledných 24 hodín, ale aj za predchádzajúci týždeň, mesiac, štvrťrok, alebo dokonca za celý rok. Vzhľadom k tomu, že je aplikácia prepojená s kartou vodiča, má vodič či vodička vždy prístup k svojim výkonnostným záznamom, bez ohľadu na to, ktoré vozidlo DAF riadia, aj keď pracuje pre niekoľko rôznych zamestnávateľov,“ hovorí Jorg Wijnands.

Komunikácia s vodičom

Ďalšou funkciou aplikácie DAF Connect je možnosť komunikácie dispečerov a majiteľov vozového parku s vodičom prostredníctvom platformy DAF Connect o časových plánoch, trase a ďalších logistických problémoch. Ich otázky sa zobrazujú na mobilných telefónoch vodičov a možno na ne odpovedať stlačením tlačidla. Všetka komunikácia medzi vodičom a domovskou základňou sa následne uloží v centrálnom úložisku. Vďaka tomu je prístup ku všetkým potrebným informáciám treba po výmene smeny v dispečingu. „Aplikácia DAF Connect je dobrým príkladom záväzku spoločnosti DAF vylepšovať túto službu, ktorá má skutočne význam ako pre prepravcu, tak pre vodičov.“

Prečítajte si aj

Back to top button