Cestná doprava

Platnosť čipových kariet Slovak Lines

Platnosť čipových kariet Slovak Lines. Na automatické prepísanie čipových kariet vydaných pôvodným autobusovým dopravcom Slovak Lines na území Bratislavského kraja na súčasného dopravcu Arriva na území Bratislavského kraja majú cestujúci čas do 31. marca.

Bratislavská integrovaná doprava (BID) ako koordinátor Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) pripomína, že ak to cestujúci nestihnú, karta stráca platnosť. V súvislosti s vlaňajšou zmenou regionálneho autobusového dopravcu Bratislavský kraj avizoval, že čipové karty vydané dovtedajším dopravcom ostanú naďalej v platnosti.

U nového dopravcu si cestujúci budú môcť dobíjať kredity i kupovať predplatné cestovné lístky. Prepis karty sa automaticky zrealizuje prvým priložením karty pri nástupe do regionálneho autobusu. Mnohí cestujúci však kartu stále prepísanú nemajú, najmä tí, ktorí regionálnou autobusovou dopravou pravidelne necestujú.

„Dôvodom bolo obmedzené cestovanie v regionálnej doprave na konci roka. Rovnako aj dvojmesačná bezplatná doprava, kedy sa karty neprikladali,“ priblížila hovorkyňa BID Eva Vozárová. Ďalšou skupinou sú cestujúci, ktorí vlastnia kartu Slovak Lines, ale necestujú prímestskými autobusmi. Kartu využívajú na cestovanie v bratislavskej MHD alebo v regionálnych vlakoch.

BID podotýka, že cestujúci si v tomto prípade nemusia kupovať lístok. O prepísanie karty môžete požiadať aj v pokladniciach na autobusovej stanici na bratislavských Mlynských nivách. Prepísanie kariet sa týka všetkých držiteľov, teda aj tých, ktorí majú na karte zapísaný SeniorPas.

Ak tak cestujúci nestihnú spraviť do konca marca, karta stratí platnosť. V prípade vrátenia kreditu sa budú musieť obrátiť na predchádzajúceho dopravcu. A zároveň si vybaviť novú čipovú kartu u niektorého z dopravcov v rámci IDS BK.

Nebude však možné bezplatné automatické predĺženie platnosti predplatných cestovných lístkov, ktoré sa pripravuje v rámci kompenzácie pre cestujúcich za neodjazdené spoje spoločnosti Arriva od 15. novembra 2021.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button