Cestná doprava

Búrka poškodila úsek na rozostavanej D4/R7

Búrka poškodila úsek na stavbe nultého bratislavského obchvatu. Pre TASR to potvrdilo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. O vyjadrenie k stavu tohto úseku už rezort požiadal koncesionára stavby D4/R7. Geotechnika z Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) zároveň ministerstvo požiadalo o posudok. Na základe ich odpovedí podnikne ďalšie kroky.
      
MDV zároveň podotklo, že za stavbu zodpovedá až do jej kolaudácie zhotoviteľ. V prípade PPP projektu obchvatu Bratislavy sa bude o jej technický stav starať koncesionár ešte 30 rokov od odovzdania.

Búrka v nedeľu 14. júna 2020 poškodila úsek na stavbe nultého bratislavského obchvatu na rozostavanej D4/R7. Na snímke poškodený násyp v rámci budovanej D4 pri bratislavských Jarovciach (FOTO: TASR – Jaroslav Novák)

TASR má k dispozícii dve videá, ktoré majú dokumentovať zosuvy pôdy po nedeľnej (14. 6.) búrke. Na poškodený násyp v rámci budovanej D4 pri bratislavských Jarovciach upozornil na sociálnej sieti aj petržalský miestny poslanec Miroslav Dragun. „Príde jedna búrka a nový obchvat sa začína rozpadávať,“ okomentoval poslanec video, ktoré zverejnil. Vidno na ňom zosuvy na násype.
      
Jarovce v nedeľu zastihla silná búrka. Portál imeteo.sk informoval, že tu spadlo až 115,6 mm zrážok. „To je akoby sa vylialo 110 litrov vody na meter štvorcový pôdy,“ spresnil portál. V Jarovciach boli po búrke zaplavené ulice, pivnice i záhrady.

ZDIEĽAJTE! Rozpadávajúci sa násyp na D4 pri Jarovciach. Príde jedna búrka a nový obchvat sa začína rozpadávať. Opäť sa…

Uverejnil používateľ Miroslav Dragun – Som Petržalčan Pondelok 15. júna 2020
Video, ktoré na svojej sociálnej sieti zverejnil petržalský miestny poslanec Miroslav Dragun

Podľa zhotoviteľa erózia nebude mať vplyv na integritu násypu

V stanovisku pre TASR spoločnosť D4R7 Construction, ktorá je hlavným zhotoviteľom projektu nultého bratislavského obchvatu uviedla, že erózia nebude mať vplyv na integritu násypu. „Áno, môžeme potvrdiť, že došlo k erózii na násype pri Jarovciach, ale pri výstavbe diaľnice je to úplne bežné a nebude to mať žiadny vplyv na integritu násypu. Momentálne boli práce na tomto úseku pozastavené. Násyp bude opravený pri jeho dokončovaní,“ uistila spoločnosť.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button