Cestná doprava

Benzina ORLEN dokončila rekonštrukciu prevzatých staníc

Benzina ORLEN dokončila rekonštrukciu čerpacích staníc, ktoré v minulom roku prevzala do svojej slovenskej siete. Obchody majú nový interiér, vrátane rýchleho občerstvenia Stop Cafe. To je teraz dostupné aj zákazníkom v Holiciach, Lužiankach, Šelpiciach, Šuranoch, Strečne, Tesárskych Mlyňanoch a Senci. Slovenskí motoristi sa tak môžu tešiť na kvalitné aditivované palivá aj na výberovú fairtrade kávu a obľúbené hotdogy na 13 čerpacích staniciach Benziny ORLEN. Čerpacie stanice zároveň disponujú rozsiahlym sortimentom doplnkového predaja vrátane drobných darčekov.

Benzina ORLEN vstúpila na slovenský trh v minulom roku, keď v apríli otvorila svoju prvú čerpaciu stanicu v Malackách. Na začiatku sa zamerala predovšetkým na preberanie čerpacích staníc od súčasných prevádzkovateľov, ktoré prešli kompletnou rekonštrukciou interiéru. „V minulom roku sme na Slovensku investovali najmä do rozširovania našej siete. V tomto roku sme sa okrem otvárania ďalších nových čerpacích staníc zamerali aj na rekonštrukciu staníc súčasných. Teší ma, že slovenskí zákazníci odteraz môžu využívať služby 7 zmodernizovaných čerpacích staníc. Verím, že si rovnako ako českí motoristi zamilujú našu belgickú kávu a lahodné hotdogy, Práve občerstvenie je pre nás najrýchlejšie rastúcim segmentom, ktorého objemy predaja v Česku za posledných osem rokov vzrástli o 320 %. Stop Cafe preto chceme inštalovať všade, kde to je aspoň trochu možné,“ uviedol Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina ORLEN.

Čerpacie stanice Benzina ORLEN sú v súčasnosti motoristom na Slovensku k dispozícii v Malackách, Holiciach, Lužiankach, Šelpiciach, Šuranoch, Strečne, Tesárskych Mlyňanoch, Senci, Ružomberku, Bytči, Dunajskej Strede, Trebaticiach a Kysuckom Novom Meste. Benzina ORLEN naďalej počíta s rýchlym rozširovaním svojej siete. Značka Benzina vznikla už v roku 1958 vo vtedajšom Československu. Po roku 1989 prešla v rámci privatizácie do súkromných rúk a dočasne stratila právo na používanie svojej značky na slovenskom trhu. Benzina ORLEN sa na Slovensko vrátila v roku 2019 ako líder českého trhu, kde prevádzkuje najširšiu sieť 416 čerpacích staníc a podľa objemu predaných pohonných hmôt ovláda štvrtinu trhu. Benzina ORLEN je súčasťou medzinárodnej skupiny ORLEN, ktorá v piatich krajinách (Poľsko, Nemecko, Česko, Litva a Slovensko) prevádzkuje 2840 čerpacích staníc.

Prečítajte si aj

Back to top button