Logistika a skladovanie

Zisk a tržby Deutsche Post DHL pokračovali v 1. kvartáli v prudkom raste

Nemecká spoločnosť Deutsche Post DHL oznámila za 1. štvrťrok prudký rast čistého zisku a prevádzkový zisk dosiahol za prvé tri mesiace roka historicky najvyššiu hodnotu. Výsledky ovplyvnil pokračujúci vysoký dopyt po službách zásielkových firiem.

Deutsche Post DHL, ktorá je najväčšou doručovateľskou spoločnosťou v Európe, oznámila za 1. kvartál čistý zisk na úrovni 1,19 miliardy eur. Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka zisk dosiahol 301 miliónov eur.
Prevádzkový zisk EBIT (zisk pred úrokmi a daňami) vzrástol oproti prvým trom mesiacom minulého roka na viac než trojnásobok, 1,9 miliardy eur. To je najlepší výsledok spoločnosti za 1. kvartál v tomto ukazovateli v jej histórii. Výrazný rast EBIT zaznamenalo všetkých päť divízií spoločnosti. Konsolidované tržby za 1. štvrťrok zaznamenali rast o 22 % na 18,86 miliardy eur. Navyše spoločnosť očakáva, že rast v rámci jednotlivých ukazovateľov bude pokračovať aj v nasledujúcich štvrťrokoch, aj keď tempo rastu sa bude postupne normalizovať. V reakcii na výsledky za prvé tri mesiace vedenie firmy zlepšilo celoročné odhady pre EBIT. Za celý rok 2021 počíta Deutsche Post DHL s rastom EBIT na viac než 6,7 miliardy eur. V pôvodnej prognóze odhadovala firma celoročný EBIT „výrazne nad“ 5,6 miliardy eur.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button