Logistika a skladovanie

Vozíky Jungheinrich na prízemné vychystávanie

Jungheinrich ponúka širokú paletu vychystávacích riešení pre rôzne potreby. Horizontálne vychystávacie vozíky Jungheinrich ECE už vo svojom štandardnom vyhotovení využívajú multifunkčný volant jetPILOT (ocenený Red Dot-Award).

Rad vozíkov ECE sa vyznačuje optimálnym jazdným komfortom. Pri vychystávaní tovaru obsluhou sa stále viac implementuje digitálna podpora. Jungheinrich v oblasti technológií intralogistického odvetvia ponúka inteligentné a zároveň jednoduché riešenia. Inovatívne možnosti obsluhy, ako je napr. Jungheinrich easyPILOT Follow, intuitívne podporuje personál pri vychystávaní. Ten sa potom môže plne sústrediť na svoju úlohu, keďže ho vozík nasleduje prakticky automaticky, pričom si však udržiava presnú vzdialenosť od regálu. Systém Jungheinrich Warehouse Management System je dimenzovaný ako digitálny mozog skladu pre všetky typy vychystávania a neustále si zachováva prehľad. Ak sú vaši zamestnanci priamo zapojení do vychystávania: Nato sú vhodné ručné terminály vrátane čítačiek čiarových kódov, pomocou ktorých možno bez papierov komunikovať bezdrôtovou technológiou. Tak sa človek a stroj pri vychystávaní stanú jednou pracovnou jednotkou.

Jungheinrich ECE EasyPilot-Follow

Elektrický horizontálny vychystávací vozík ECD 320 spája maximálny výkon pri vychystávaní s optimálnou energetickou efektívnosťou a prvotriednym jazdným komfortom. S rozličnými balíkmi vybavenia a asistenčným systémom curveCONTROL, závislým od zaťaženia a uhla riadiaceho kolesa sa plne uplatňujú silné stránky vozíka ECD 320: dynamické zrýchlenie, bezpečný prejazd zákrutami a vysoká maximálna rýchlosť pri najlepšom možnom využití energie. Navyše vozík ECD 320 ponúka výhody perfektného pracoviska pre pohodlné vychystávanie. Z centrálneho miesta obsluhy je vynikajúci výhľad a všetky ovládacie prvky a diely príslušenstva sú na dosah ruky. Bezprostredná blízkosť obsluhy pri bremene a plošina obsluhy sú pritom základným prvkom pre bezpečné a efektívne vychystávanie. Pomocou vozíka ECD 320 sa môžu zdvíhať bremená s hmotnosťou 1 000 kg až do výšky 1,5 m. Navyše sa môže na vidliciach súčasne prepravovať predtým naložená paleta, zatiaľ čo sa vychystáva ďalšia paleta. Tým sa zredukuje počet ciest na výdaj tovaru.

Jungheinrich ECD 320

Elektrický horizontálny vychystávací vozík ECE 220/ 225 ponúka rôzne balíky vybavenia a asistenčný systém curveCONTROL (voliteľné vybavenie). Centrálne miesto obsluhy s patentovaným multifunkčným volantom jetPILOT umožňuje intuitívne a pohodlné ovládanie ako v osobnom automobile. Spoločnosť Jungheinrich vyvinula asistenčný systém easyPILOT na poloautomatické riadenie ECE pre optimálne nakladacie procesy s vysokými požiadavkami. Na pokrytie individuálny skladových požiadaviek sú v ponuke 2 rôzne druhy obsluhy: 1. easyPILOT Control (s diaľkovými ovládacími prvkami Control Bar a Control Band), 2. easyPILOT Follow (vozík automaticky sleduje pracovníka obsluhy podľa nastavenej polohy). O dodatočné zvyšovanie efektívnosti sa postará driveNAVIGATION, voliteľné napojenie na systém WMS pre naše vozíky ECE so zariadením easyPILOT Control, ktorý naviguje vozík k najbližšej vychystávacej pozícii..

Vychystávanie z výšky

V úzkych uličkách sa o efektívne vychystávanie vo výškach postarajú mnohonásobne ocenené inteligentné vysokoregálové zakladače EKX. Konštrukčný rad 4 so 48-voltovým synchrónnym pohonom sa ideálne hodí pre segment stredného zdvihu, zatiaľ čo konštrukčný rad 5 – vybavený 80-voltovým synchrónnym pohonom – zaručuje maximálny výkon pri výškach zdvihu až do 17,5 metra. Vyššiu efektivitu je možné dosiahnuť automatizovanou verziou týchto výnimočných vozíkov.

Automatizované vysokoregálové zakladače EKX 516a sú určené pre výškové regály bez personálneho obsadenia. Zakladač EKXa je bezobslužným prepravným systémom (AGV) na báze osvedčeného elektrického trojstranného vysokoregálového zakladača EKX. Je spoľahlivý, efektívny a bezpečný na vychystávanie tovaru pri výškach zdvihu až do 13 metrov. Vďaka jeho vybaveniu 80 V pohonom a novým bezúdržbovým synchrónnym reluktančným motorom dosahuje zariadenie EKXa celkom nové výkonnostné dimenzie a dodatočne znižuje energetické straty až do 10 %. So špičkovými výkonovými údajmi pri nižšej spotrebe energie zvládne sám pri náročných nasadeniach dve zmeny bez výmeny akumulátora. Vďaka tomu zvládnete počas zmeny spracovať ešte viac paliet a zvýši tak produktivitu práce. Prepravný systém bez vodiča EKXa navyše vďaka voliteľnej integrácii palubnej nabíjačky a výbave napájacou koľajnicou a zberačom prúdu je najlepšie vybavený na nepretržitú 24 hodinovú prácu. Vďaka v praxi overenému indukčnému vedeniu v kombinácii s transpondérmi RFID je zaručené presné umiestnenie na skladovom mieste, ako aj automatický prechod uličkami.

Jungheinrich EKX 516

V spolupráci
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button