Logistika a skladovanie

Úspech nielen v názve!

Úspech nielen v názve! Erfolg je po nemecky úspech, dlhodobý rast. Úspech po slovensky je ERFOLG, s. r. o. = úspech hospodársky, personálny aj vo firemnej kultúre.

Spoločnosť ERFOLG, s. r. o., bola založená v roku 2006, špecializuje sa na medzinárodnú a vnútroštátnu prepravu, expresnú prepravu, kontajnerovú prepravu, prepravu s kontrolovanou teplotou, prepravu farmaceutických produktov (certifikovaných podľa HDP), colný servis a skladovanie. Svoje pôsobenie odštartovala v Michalovciach a v súčasnosti sa udomácňuje aj v Košiciach.

Špedičná spoločnosť ERFOLG sa primárne zameriava na región EÚ, jej dlhodobým cieľom je však stať sa globálnym partnerom v doprave a logistike. A speje k tomu skutočne s veľkým elánom a kolektívnym výkonom. V roku 2016 predstavovali tržby spoločnosti 21,95 mil. eur, v roku 2021 vzrástli na 50,96 mil. eur a očakávané tržby v roku 2022 presiahnu hranicu 51 mil. eur (predpoklad je 51,2 mil. eur). Firma dlhodobo zaznamenáva dvojciferný rast v percentách. Ročne vybaví vyše 50 000 zásielok.

Za týmto úspechom stojí skúsený manažment a skupina dynamických a spoľahlivých 160 členov tímu, ktorý poskytuje obchodným partnerom ERFOLG dopravné služby s použitím rôznych svetových jazykov, ako je napríklad angličtina, nemčina, francúzština, španielčina, taliančina či arabčina.

Silné stránky ERFOLG

Stratégiou spoločnosti ERFOLG je poskytovanie optimálnych a čo najefektívnejších dopravných a zasielateľských služieb klientom, ktoré sú zamerané predovšetkým na riešenia v cestnej doprave v rámci regiónu EÚ. Základom sú dlhodobé partnerstvá so zákazníkmi, medzi ktorých patria napríklad klienti z automobilového priemyslu – VW Group, ZKW, Magna, z oceliarskeho priemyslu – US Steel, ArcelorMittal, z farmácie – Unimed Pharma, Unipharma, a množstvo ďalších klientov z oblasti elektroniky, spotrebného tovaru, potravín a nápojov, maloobchodu a obalov, ako napríklad Samsung, Coca-Cola, Classen, Sonae Arauco, Etex Group, Owens-Illinois atď.

ERFOLG je veľmi efektívnym poskytovateľom spotových úloh/ad hoc zásielok. Požiadavky na cenu sú spracované do 10 minút, takže zákazník dostane rýchle a spoľahlivé riešenia. ERFOLG patrí tiež k vysoko uznávaným a rešpektovaným poskytovateľom prepráv vo farmaceutickom sektore (tovar s kontrolovanou teplotou), skladových a colných riešení. Postupne vstupuje aj do služieb námornej a leteckej dopravy po celom svete.

Úspech nielen v názve!

Certifikovaná kvalita a spoľahlivosť

ERFOLG je držiteľom certifikátov HDP, ISO (9001,14001,37001), IAF/SNAS, All World Shopping, Astraia, AAA zlatá excelentnosť či SQAS, ako aj členom ZLZ SR a FIATA. Tím spoločnosti ERFOLG sa každoročne rozširuje o nových členov, neustále zvyšuje svoju flexibilitu a aktuálny pohľad na trhový proces vo všetkých európskych krajinách. Spoločnosť sa stala významným európskym hráčom v oblasti dopravy, zasielateľstva a logistiky.

Výnimočná firemná kultúra

Nás z aktivít spoločnosti ERFOLG najviac zaujala práca s personálom. O firemnej kultúre sme sa porozprávali so Štefanom Selepkom.

Štefan Selepko, Executive Manager

Spoločnosť ERFOLG si každý spája s Michalovcami. Logistická firma, ktorá pôsobí na tomto trhu od roku 2006 však píše svoj príbeh ďalej. V roku 2019 firma spravila strategické rozhodnutie, expandovala a otvorila svoju prvú pobočku v Prešove. Trh so špedičnými spoločnosťami je na východnom Slovensku, najmä v Michalovskom a Trebišovskom okrese, veľmi presýtený.

Myslím si, že to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodnutie ísť aj do iného kraja ukázalo ako správne. Bol to odvážny krok. Prišli sme do regiónu, kde nás nikto nepoznal. Plán bol skromný – vybudovať nový úspešný obchodný tím na inom mieste. Čo sa nám teda nadmieru podarilo splniť. V Prešove sme objavili šikovných ľudí s chuťou pracovať, niektorí z nich neboli dokonca ani slovenskej národnosti. Ďalšia veľká výzva – pracovať v multikultúrnom prostredí. No v spolupráci s Adrianou Froncovou, našou Senior Operations Supervisorkou, a Jurajom Harizalom, naším generálnym riaditeľom, sme spoločne zvládli správne nastaviť a pripraviť ideálne pracovné prostredie Aj tie najťažšie obdobia boli s týmito významnými osobnosťami našej firmy ako prechádzka ružovou záhradou.

Akú úlohu vo vašom napredovaní zohral covid?
Koronakríza nás posunula ešte o level vyššie. To, čo mnohé firmy položilo, nám dodalo nový pohľad na prácu z domu. Náročné obdobie plné zmien na trhu či obavy z toho, čo bude, to všetko nás ešte viac zocelilo a posilnilo. V tom roku sme sa takisto začali venovať digitalizácii a pracovať viac s dátami.
Tu, samozrejme, významnú úlohu zohral IT department, ktorý pod vedením Róberta Lazora pomohol nám všetkým aj pri prechode na nevyhnutnú prácu z domu. Napriek tomu, že sa celý svet tomuto trendu prispôsobil, sme zástancami práce v kancelárii, ktorá z dlhodobého hľadiska prináša lepšie výsledky.

Úspech nielen v názve!

Čo všetko spadá v rámci spoločnosti ERFOLG do budovania firemnej kultúry a aká je vaša vízia do budúcnosti?
Rok, keď začala pandémia ochorenia COVID-19, bol rokom, v ktorom sme v nadväznosti úspechov identifikovali aj firemné hodnoty a kultúru. Veľmi dobrým krokom bol projekt Forbes Ideal Place, v rámci ktorého sme s Jurajom Krállom a Andreou Krkoškovou absolvovali Junior Leadership Academy, a neskôr sa viacerí z nás stali členmi Growclubu. To postupne viedlo k tomu, že sme pochopili, čo je dôležité pri formovaní partnerského prostredia. Tímovosť, dôvera, úcta či rešpekt, to boli naše hlavné piliere, ktorými sme viedli všetkých kolegov. A aj vďaka tomu sme v roku 2021 zažili historicky najúspešnejší moment v podobe prekonania významného míľnika 50 mil. eur, o čo sa zaslúžila i prešovská pobočka, ktorej obrat tvoril 20 % z tejto hodnoty.

V súčasnosti vytvárate tím v novej lokalite v Košiciach. Stačí, ak záujemca dobre ovláda jeden z cudzích jazykov (anglický, nemecký, španielsky, taliansky, francúzsky), ostatné ho naučíte?
Áno, po dvoch rokoch sme prišli s myšlienkou a víziou postupovať rovnakým spôsobom ďalej.
Našou nasledujúcou zastávkou bola metropola východného Slovenska – Košice. A opäť sa nám potvrdilo, že na východe sú skvelí a vzdelaní ľudia na jazyky, ktorí majú chuť pracovať. Od otvorenia, ktoré sa konalo 1. 6. 2022 v budove ECOPOINT, kde nová pobočka spoločnosti ERFOLG sídli, ubehlo len pár mesiacov. No už teraz môžeme skonštatovať, že to bude určite ďalší úspešný projekt našej firmy, ktorý sme spoločne s Róbertom Hardom, naším Head of Operations dep., odštartovali raketovým spôsobom. Za všetky tieto momenty však musíme v prvom rade poďakovať našim konateľom Lille Balle Bukóovej a Tomášovi Tóthovi. Sú to oni, ktorí nám dali dôveru budovať a otvárať pobočky v ďalších regiónoch Slovenska.

V spolupráci
transport.sk
Editor
VIB, foto: Erfolg

Prečítajte si aj

Back to top button