Logistika a skladovanie

Spoločnosť Gebrüder Weiss menovala nového generálneho riaditeľa Air & Sea

Lothar Thoma sa stáva od začiatku roka 2020 zodpovedným za oblasť Air & Sea (letecká a námorná preprava) v medzinárodnej dopravnej a logistickej spoločnosti Gebrüder Weiss.

Promovaný ekonóm dopĺňa vedenie spoločnosti spolu s Wolframom Senger-Weissom (predseda), Petrom Kloiberom a Jürgenom Bauerom. Dozorná rada Gebrüder Weiss prijala toto rozhodnutie v decembri 2019. Ako už bolo zo strany spoločnosti v polovici roka 2019 oznámené, predchodca Lothara Thoma, Heinz Senger-Weiss (45), učinil rozhodnutie, že na prelome roka odstúpi z riadiacej funkcie vo vedení spoločnosti Gebrüder Weiss.

Na 52-ročného Thomu teraz čakajú v globálnej spoločnosti rozmanité úlohy: Gebrüder Weiss momentálne pôsobí v 30 krajinách. Najzápadnejší bod pôsobenia leží v San Franciscu, najvýchodnejší v Taipei na Taiwane. V dôležitých logistických uzloch v zámorí v oblasti leteckej a námornej prepravy je spoločnosť Gebrüder Weiss známa svojimi odbornými znalosťami, okrem toho pôsobí aj ako špecialista v oblasti prepravných a logistických riešení.

Spoločnosť prevádzkuje svoje vlastné terminály po celom svete. Medzi tieto dôležité uzly patrí Los Angeles, Chicago, Atlanta, Singapur, Hongkong, Šanghaj a Tokio. Cieľom spoločnosti je ponúknuť svojim zákazníkom jednotné štandardy a IT riešenia v oblasti Supply Chain Managementu (riadenie dodávateľského reťazca). Touto službou by spoločnosť Gebrüder Weiss chcela ešte viac upevniť svoju pozíciu medzi lídrami kvality v danej oblasti.

Lothar Thoma začal pracovať na svojich úlohách pre spoločnosť Gebrüder Weiss v oblasti leteckej a námornej prepravy už 1. septembra 2019. Odvtedy začal postupne preberať všetky aktivity v tejto oblasti. Lothar Thoma, narodený v Bádensku-Württembersku, pracuje v oblasti logistiky už viac ako 20 rokov a naposledy bol zodpovedný za celkovú obchodnú činnosť medzinárodného logistického koncernu ako predseda predstavenstva. Predtým pracoval v rôznych riadiacich funkciách v známych medzinárodných prepravných a logistických spoločnostiach.

Prečítajte si aj

Back to top button