Logistika a skladovanie

Spoločnosť cargo-partner rozširuje globálnu sieť s investíciou vo Veľkej Británii

Medzinárodný poskytovateľ prepravy a info-logistiky zriadil prevádzku vo Veľkej Británii investíciou do spoločnosti Aztek International Freight Ltd., svojho dlhoročného partnera.

Spoločnosť cargo-partner spustila prevádzku svojej novej kancelárie v Manchestri k 1. januáru 2021. Jej spustenie nasleduje po investícii do miestnej partnerskej spoločnosti Aztek International, ktorej je teraz cargo-partner tretinovým akcionárom. Ponuka služieb spoločnosti cargo-partner vo Veľkej Británii zahŕňa leteckú, námornú, cestnú a železničnú dopravu a komplexné colné služby, ktoré spĺňajú požiadavky vyplývajúce z odchodu Veľkej Británie z EU.

Odborné znalosti v colnej oblasti pre pobrexitové výzvy

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, vysvetľuje: „Investícia do spolupráce s naším dlhoročným partnerom, spoločnosťou Aztek, je našim prvým strategickým krokom smerom k založeniu spoločnosti cargo-partner vo Veľkej Británii. Okrem iných faktorov, bolo zahájenie činnosti 1. januára motivované našim prianím optimálne podporovať zákazníkov v ich výzvach súvisiacich s nedávnym brexitom. V uplynulom mesiaci boli naše skúsené tímy v EU a Veľkej Británii veľmi úspešné v poskytovaní expresných colných služieb mnohým klientom.“

cargo-partner Road Transport

Zameranie na núdzové riešenia

Popri podpore zákazníkom s pobrexitovými colnými postupmi sa poskytovateľ logistiky strategicky zameral aj na expresné riešenia pre tzv. „emergency“ prepravy. Od otvorenia kancelárie vo Veľkej Británii vybavil miestny tím spoločnosti cargo-partner niekoľko naliehavých zásielok, vrátane úplného charterového letu s pneumatikami pre automobily z Thajska a ďalších súrnych leteckých zásielok pre zákazníkov z automobilového priemyslu. Medzi ďalšie kľúčové odvetvia, na ktoré sa spoločnosť plánuje zamerať, patrí priemysel, letectvo a kozmonautika, zdravotníctvo, maloobchod a spotrebný tovar.

Silná európska sieť a úplné pokrytie Veľkej Británie

„Naša nová kancelária v Manchestri je prelomovým prírastkom do našej európskej siete a prináša našim zákazníkom významnú dodatočnú výhodu,“ je presvedčený Stefan Krauter. „Vďaka nášmu silnému zastúpeniu v strednej a východnej Európe môžeme zaistiť hladké a efektívne procesy pre dovozy a vývozy do a zo Spojeného kráľovstva. V tejto chvíli riešime množstvo cestných prepráv z EU do Veľkej Británie a tiež zo Severného Írska do Veľkej Británie a naopak.“ Na základe úzkej spolupráce so svojím partnerom, spoločnosťou Aztek International, môže cargo-partner poskytnúť úplné pokrytie Spojeného kráľovstva z troch administratívnych pobočiek v Manchestri, východnom Londýne a Bradforde.

Popri poskytovaní riešení pre európskou dopravu, cargo-partner UK a Aztek International vytvoria silné obchodné vzťahy naprieč globálnou sieťou spoločnosti cargo-partner aj sieťou agentov spoločnosti Aztek. Prvotný fokus bude na rozvoj nových obchodných príležitostí v Ázii, v regióne Indie a juhovýchodnej Ázie, a tiež v Severnej a Južnej Amerike.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa cargo-partnerCopyright: Esther Horvath

Prečítajte si aj

Back to top button