Logistika a skladovanie

Spoločnosť cargo-partner preberá Gibon Delivery Logistic v Českej republike

Medzinárodný poskytovateľ prepravy a info-logistiky sa v Čechách špecializuje na skladovanie a distribúciu potravín. Teraz cargo-partner spája svoje sily so spoločnosťou Gibon Delivery Logistic, českým špecialistom na oblasť chladenej logistiky kusových zásielok, fulfillmentu a prepravy na poslednú míľu.

Pandémie COVID-19 urýchlila zmeny v potravinárskom sektore, ktorý rovnako ako ďalšie odvetvia, zaznamenal rast online predaje spolu s dopytom po službách elektronického obchodu v B2C a B2B segmente. S cieľom rozšíriť svoje odborné znalosti a doplniť svoje portfólio služieb v potravinárskom priemysle, kúpila spoločnosť cargo-partner 1. júna 2021 aktíva českej spoločnosti Gibon Delivery Logistic – poskytujúcej unikátne služby na trhu chladenej prepravy potravinárskych zásielok.

„Naše investície boli motivované potrebou ponúknuť našim zákazníkom komplexné riešenie v oblasti chladenej logistiky. Gibon Delivery Logistic, s ich rozsahom služieb v oblasti fulfillmentu a s unikátnou logistickou službou chladených kusových zásielok, prináša riešenie, ako doručiť aj jeden balík v aktívnom chladenom režime zákazníkovi až ku dverám a vďaka stále sa rozširujúcej distribučnej sieti obslúžiť klientov už takmer po celej Českej republike a po novom aj v Bratislave. Potraviny je možné doručiť po jednotlivých krabiciach alebo prepravkách, bez nutnosti balenia do termoboxov. Tovar je po celú dobu prepravy v regulovanej teplote, a to vrátane skladov, ktoré sú aj s autami monitorované online,“ vysvetlil Ing. Jiří Jelínek, riaditeľ spoločnosti cargo-partner v ČR.

Skladovanie potravín má presne stanovené štandardy procesov, ktoré je potrebné striktne dodržiavať. V iLogistics Centre Praha, v blízkosti pražského letiska, je viac než polovica z celkovej skladovej plochy v režime teplotnej regulácie. Ambientná časť skladu (od 15 do 25 °C) zaberá plochu 4 000 m2, zostávajúcich 1 500 m2 je v režime chladenia od 2 do 8 °C a cargo-partner v súčasnosti pripravuje mrazničku s kapacitou až 30 paletových miest v teplotnom režime od -5 až do -15 °C.

Samozrejmosťou skladu je koncept bezpečnosti potravín HACCP, certifikácia IFS Logistics a certifikácia pre zaobchádzanie s bioproduktami od ABCERT AG. Poskytovateľ logistiky ponúka klientom aj komplexný balík služieb s pridanou hodnotou, ako je vychystávanie, etiketovanie, prebaľovanie do menších jednotiek, triedenie, balíčky pre e-shopy, colné služby, paletizácia a vykládky kontejnerov. Sklad je strategicky umiestnený v logistickom parku pražského letiska v Dobrovíze, ktorý je situovaný 15 min od centra a v tesnej blízkosti diaľnice D6 a D7.

„Gibon Delivery Logistic prináša nové riešenia, vďaka ktorým budeme schopní klientom poskytovať nadštandardné služby v oblasti chladenej logistiky kusových zásielok. Naviac teraz môžeme poskytnúť zákazníkom chladený sklad v Brne s rozlohou 170 m2, ktorý funguje na princípe cross-dockingu, vďaka ktorému obslúžime región Brno, okolie a ostatné regióny Moravy. Tento sklad slúži ako miesto podania pre prepravu do nášho hlavného skladu v Dobrovíze s následným doručením do ostatných regiónov v ČR. Všetko prebieha v aktívnom chladenom režime,“ doplnil Ing. Jiří Jelínek.

Gibon Delivery Logistic ponúka aj komplexné softwarové riešenie pre porovnávanie sadzieb, tracking, tlač štítkov a manažment vrátenia tovaru. Táto platforma bude teraz integrovaná do SPOTu, platformy pre riadenie dodávateľského reťazca spoločnosti cargo-partner tak, aby bol zaistený bezproblémový servis pre zákazníkov oboch poskytovateľov logistiky.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button