Logistika a skladovanie

Slovenská pošta vypravila kamióny s humanitárnou pomocou pre Ukrajinu

Slovenská pošta sa zapája do pomoci Ukrajine. V noci na pondelok vypravila z Bratislavy dva kamióny s humanitárnou pomocou pre ukrajinských občanov. Pošta je zároveň pripravená poskytnúť občanom Ukrajiny svoje ubytovacie kapacity.

Zbierku šatstva, vody, dojčenskej stravy, trvanlivých potravín, hygienických potrieb a diek pripravili občania Bratislavy. Dorčáková priblížila, že humanitárna pomoc putuje do miest Velykyj Bereznyj a po preložení nákladu aj do Kyjeva.

Pošta je tiež pripravená poskytnúť občanom Ukrajiny ubytovacie a stravovacie kapacity vo svojom školiacom stredisku v Belušských Slatinách, ale aj ubytovanie v ďalších menších zariadeniach po celom Slovensku. „Zároveň v horizonte najbližších dní pošta rozšíri poštové platobné služby na všetky pobočky pri hraniciach s Ukrajinou, vrátane posilnenia služieb na výber hotovosti na poštách,“ dodala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Poštové spojenie medzi Slovenskom a Ukrajinou je momentálne zo strany Ukrajiny zastavené. „Slovenská pošta pripravila nové možnosti na realizáciu poštového styku pozemnou dopravou (keďže letecké spojenie nie je možné, o dodávanie zásielok na Ukrajinu prostredníctvom Slovenskej pošty prejavili záujem aj ďalšie európske poštové podniky) a čaká na ukrajinskú stranu, či a kedy jej situácia v krajine dovolí obnoviť poštový styk,“ priblížila Dorčáková.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button