Logistika a skladovanie

Nové sklo pre svetoznámu vežu Big Ben

Z Horného Falcka do Londýna: spoločnosť DACHSER doručuje sklenené dosky, ktoré boli ručne fúkané v sklárňach Glashütte Lamberts, do Veľkej Británie. Miestom určenia týchto bezpečne zabalených sklených tabúľ nie je nič menšie, než svetoznáma Elizabeth Tower v Londýne.

Elizabeth Tower, veža známa aj ako Big Ben, je jednou z najslávnejších londýnskych pamiatok. Jej štyri nápadné ciferníky, každý s priemerom sedem metrov, sú tiež nazývané „Hodinová veža“. Tento ikonický symbol Londýna práve prechádza renovačnými prácami a jeho slávny zvon by podľa plánu mal vo svojej plnej kráse opäť zaznieť do roku 2021.

Renováciou prechádzajú aj presklené ciferníky. Použité na to budú sklenené výplne z Waldsassenu v nemeckom regióne Horné Falcko. V sklárňach Glashütte Lamberts ručne vyrobili 1 300 sklenených dosiek, ktoré sú vernou kópiou pôvodného ciferníka Big Bena. „Je to jedna z najznámejších pamiatok na svete. Myšlienka na to, že sme práve my pre túto pamiatku robili sklo, je veľmi vzrušujúca. Sme na to hrdí,” hovorí Robert Christ, vedúci marketingu spoločnosti Glashütte Lamberts.

Dodávali aj do Buckinghamského paláca
Logistický partner sklárskej spoločnosti, DACHSER, zabezpečuje prepravu z Horného Falcka do Dartfordu neďaleko Londýna. Preprava tohto krehkého skleneného nákladu si vyžaduje veľkú precíznosť a odborné znalosti. Odborníci zo spoločnosti DACHSER však garantujú, že všetko pôjde podľa plánu a náklad dorazí na miesto určenia nepoškodený.

Koniec koncov, už majú potrebné skúsenosti: Logistické centrum DACHSER v Hofe dopravovalo sklo vyrobené touto renomovanou spoločnosťou do Veľkej Británie, priamo pre Buckinghamský palác. „S firmou Glashütte Lamberts spolupracujeme od roku 2009 a poskytujeme im služby aj v ďalších európskych krajinách,“ hovorí Angela Puchtlerová, obchodná riaditeľka spoločnosti DACHSER Logistikzentrum Hof.

342 sklenených dosiek sa stane číselníkom
Sklenené platne, bezpečne zabalené v drevených prepravkách a upevnené na paletách, sa dostanú priamou dopravou na svoje slávne miesto v Londýne, kde ich britská spoločnosť nareže na presnú veľkosť, aby pasovali na ciferník veže. Od budúceho roku ozdobí približne 1300 sklenených dosiek z Bavorska asi najznámejšiu vežu v Anglicku.

„Spolupracujeme s našimi zákazníkmi na vývoji dopravných riešení pre veľmi špecifické požiadavky, ako je táto,“ hovorí Puchtlerová. „A netreba ani hovoriť, ako veľmi sme hrdí na to, že sme sa ako logistickí špecialisti podieľali na obnove veľkolepej Elizabeth Tower.“

V spolupráci
TS DACHSER

Prečítajte si aj

Back to top button