Logistika a skladovanie

Metrans rastie smerom na východ

Intermodálna spoločnosť HHLA Metrans prevzala spoločnosť CL Europort a rovnomenné logistické centrum v poľskom Malaszewicze.

Lokalita pri bieloruských hraniciach je uzlom pre nákladnú dopravu v rámci strednej a východnej Európy, ale aj pre euro-ázijské prepravy. Okrem toho bolo uzatvorené strategické partnerstvo s EVU Eurotrans. Spoločnosť CL Europort prevádzkuje rovnomenné logistické centrum v Malaszewicze vo východnom Poľsku. Miesto je len 4 km od železničného priecestia Terespol a 8 km od cestného priechodu Koroszczyn.

Železničná trať je súčasťou II.paneurópskeho dopravného koridoru (Berlín, Varšava, Minsk, Moskva). Západoeurópsky a ruský železničný systém sa stretávajú v Malaszewicze, takže rozchod je možné zmeniť z 1520 mm na 1435 mm. Na dopravnej osi je aktívna aj železničná dopravná spoločnosť Eurotrans, s ktorou Metrans uzavrel strategické partnerstvo.

„Malaszewicze tvoria most medzi členskými štátmi Európskej únie, Ruskom a dokonca aj Čínou,“
hovorí Peter Kiss, generálny riaditeľ skupiny Metrans Group, „Koncept nášho hubového terminálu sa osvedčil a nový terminál ideálne doplní našu intermodálnu sieť už v Malaszewicze. prevádzkuje veľkú časť cezhraničnej železničnej dopravy, ktorá zasahuje na Ďaleký východ. V tomto segmente chceme naďalej rásť prostredníctvom strategickej spolupráce s Eurotrans.“

Eurotrans EVU ideálne dopĺňa sieť Metrans svojimi železničnými prepravami na bieloruských a ruských trasách. Metrans využije časť kapacít Eurotrans na ponuku nových železničných produktov do Brestu a ďalej na východ a na zaručenie vysokej kvality existujúcich služieb.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button