Logistika a skladovanie

Logistická skupina CS Cargo kúpila zámorského prepravcu Air-Sea

Advertisement

Logistická skupina CS Cargo kúpila 100-% podiel v spoločnosti Air-Sea, ktorá je jediným česko-slovenským subjektom špecializujúcim sa len na zámorskú prepravu tovaru a kontajnerov.

Akvizíciou spoločnosti Air-Sea skupina CS Cargo posilnila ponuku služieb námornej, leteckej a kontajnerovej prepravy. Spoločnosť Air-Sea bude po začlenení do holdingu fungovať ako samostatná divízia holdingu. Obe strany sa rozhodli nezverejniť výšku transakcie, ktorá podlieha schváleniu Protimonopolného úradu. "Air-Sea je schopná prakticky okamžite zaisťovať zámorskú prepravu vo všetkých krajinách našej pôsobnosti a okrem vývozu sa zameriava i na dovoz tovaru," uviedol na margo akvizície generálny riaditeľ CS Cargo, a.s., Petr Vlček. Dodal, že rokovania trvali niekoľko mesiacov. Počas nich sa CS Cargo podarilo získať pre Air-Sea nové zákazky, ktoré by mali zvýšiť jej obrat na českom i slovenskom trhu.
Air-Sea ako jediná česko-slovenská firma vlastní licenciu NVOCC od americkej Federálnej námornej agentúry. Spoločnosť zabezpečuje servis importných i exportných zákaziek z a do celého sveta prostredníctvom námornej, leteckej i kombinovanej prepravy, vrátane pozemnej prepravy kontajnerov. V roku 2008 dosiahla obrat vo výške 350 miliónov Kč (12,5 milióna eur). V Českej republike prevádzkuje pobočky v Prahe, Liberci a v Ostrave, na Slovensku má kanceláriu v Bratislave a v ostatných európskych krajinách aktívne spolupracuje s lokálnymi partnermi. CS Cargo je medzinárodný holding pôsobiaci v oblasti logistických služieb v ôsmich európskych krajinách, prevažne v regióne strednej a východnej Európy. Jeho materská spoločnosť CS Cargo Holding N.V. je registrovaná v Holandsku.

zdroj: TASR, foto: www.klubvodicovrt.sk

Advertisement

Prečítajte si aj

Back to top button