Logistika a skladovanie

Lode, vlaky, terminály – poľská ponuka pre expanziu slovenského biznisu

Poľské veľvyslanectvo v Bratislave organizuje on-line diskusiu, ktorá prinesie užitočné a praktické informácie exportérom, importérom, firmám a inštitúciám, pre ktoré je kľúčové dôveryhodné spojenie s Veľkou Britániou, Škandináviou, Ďalekým východom a ďalšími krajinami. Diskusia sa uskutoční v utorok, 20. apríla 2021, so začiatokom o 10:00 a potrvá dve hodiny.

Seminár sa koná v spolupráci a pod záštitiou Zväzu logistiky a zasielateľstva Slovenskej republiky, Združenia cestných dopravcov Slovenskej republiky ČESMAD Slovakia a Trnavskej regionálnej komory Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Diskusia bude prebiehať v anglickom jazyku a jej moderátorom bude Tomáš Halán.

Program:

  • 10:00 Otvorenie a úvodné slovo:
    • J.E. Krzysztof Strzałka, veľvyslanec Poľskej republiky v Slovenskej republike,
    • František Komora, prezident Zväzu zasielateľstva a logistiky Slovenskej republiky,
    • Roman Kment, generálny sekretár ČESMAD Slovakia (Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky),
    • Ján Gabriel, predseda Trnavskej regionálnej komory Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, v rámci ktorej pôsobí výbor pre dopravu

Riešenia pre slovenské logistické, špeditérske a dopravné firmy budú témou diskusie s predstaviteľmi významných operátorov, akými sú PKP Cargo International, Adampol, Unifeeder, Deepwater Container Terminal, Baltic Container Terminal, Gdynia Container Terminal, Prístav Szczecin–Świnoujście, Prístav Gdynia či Prístav Gdansk.

Súčasťou bude aj seminár o praktických riešeniach a prepravných spojeniach na krátke a dlhé vzdialenosti alebo témy ako vplyv Brexitu, krátke námorné spojenia, priame námorné spojenia na Ďaleký východ, vlak Euro – Čína alebo nová infraštruktúra a dostupné služby. Záver konferencie je plánovaný na 12:00. Ak máte konkrétnu otázku pre diskutujúcich, môžete ju napísať už pri registrácii a my ju položíme diskutujúcim. On-line diskusia bude prebiehať v angličtine. Zúčastniť sa môžete bezplatne na základe potvrdenia svojej účasti na e-mailovej adrese: maja.vargova@msz.gov.pl.

Link k účasti na seminári cez MS Teams Vám zašleme na Vašu e-mail adresu niekoľko pred seminárom.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button