Logistika a skladovanie

LiftLiner® – novinka v portfóliu Jungheinrich

LiftLiner® – novinka v portfóliu Jungheinrich. LiftLiner®, agilný a kompaktný ťahač pre vyššiu efektivitu v intralogistike.

Jungheinrich rozširuje svoje produktové portfólio o systém ťahačov LiftLiner®, ktorý umožňuje nakladanie a vykladanie vozíkov z oboch strán. Za týmto účelom bude Jungheinrich spolupracovať s K. Hartwall, globálnou spoločnosťou zaoberajúcou sa logistickými riešeniami so sídlom vo Fínsku, ktorá má dlhoročné skúsenosti s dodávaním ťahačov.

Až osem dcérskych vozíkov na prívesnom systéme LiftLiner® sa dá spojiť s elektrickými ťahačmi Jungheinrich radu EZS 1, 3 a 5. „Systém ťahača je inovatívne a efektívne riešenie ťahača s neporovnateľne kompaktným dizajnom,“ hovorí Matthias Maurin , vedúci produktového segmentu ťahačov v spoločnosti Jungheinrich. Patentované riadenie ponúka malý polomer otáčania a vynikajúcu manévrovateľnosť. Vysoká bezpečnosť a ergonómia sú kľúčové vlastnosti systému.

LiftLiner® – novinka v portfóliu Jungheinrich

Špeciálna technológia naklápania LiftLiner® umožňuje ergonomicky nakladať a vykladať vozíky na oboch stranách. Vďaka jedinečným funkciám remorkérov sa dá flexibilné a efektívne zásobovanie výroby realizovať v spoločnostiach akejkoľvek veľkosti. Riešenie sa ukazuje ako výhodné aj v sektore logistiky a prepravy. „Užívateľsky prívetivé a štíhle riešenie pomáha zefektívniť procesy a výrazne znižuje náklady,“ hovorí Maurin. „Viacnásobné prepravy výrazne znižujú počet zamestnancov a nasadenie vozidiel.“

Celkovo si zákazníci v Európe môžu vybrať zo štyroch rôznych rozmerov LiftLiner®, do ktorých je možnosť umiestniť priemyselné aj europalety. Prepravovať možno nákladové jednotky s hmotnosťou až 1 000 kilogramov. Ťahače zároveň umožňujú dôsledný ďalší vývoj plne automatizovaných riešení: LiftLiner® môže byť voliteľne ťahaný aj automatizovaným ťahačom EZS 350a od spoločnosti Jungheinrich.

Okrem zvýšenia efektívnosti ponúkajú remorkéry LiftLiner® aj jasnú ekologickú výhodu znížením celkovej spotreby energie prostredníctvom spájania dopravy a vyhýbaním sa jazde naprázdno, keďže vlaky sú väčšinou prevádzkované v režime Milk Run. „Spolupráca so spoločnosťou Jungheinrich nás teší. Naši spoloční zákazníci získavajú kompetenciu a kvalitu z jedného zdroja,“ hovorí Frank Haltermann

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button