Logistika a skladovanie

Jungheinrich Slovensko slávi štvrťstoročie

Jungheinrich Slovensko slávi štvrťstoročie. Spoločnosť Jungheinrich je popredným dodávateľom systémových riešení v intralogistike už viac ako 60 rokov. Na Slovensku je lídrom v manipulačnej a skladovej technike od roku 1997.

Jungheinrich Slovensko vyvíja, realizuje, optimalizuje a servisuje najlepšie na mieru šité intralogistické riešenia. Vyznačuje sa komplexnosťou riešení v oblasti skladového hospodárstva a širokou servisnou sieťou. Ponúka detailnú znalosť lokálneho trhu a schopnosť odborne a rýchlo reagovať na požiadavky zákazníkov.

Pri príležitosti 25. výročia vstupu spoločnosti Jungheinrich na slovenský trh sme sa o začiatkoch, ale aj víziách do budúcnosti porozprávali s Ing. Martinom Urbanom, konateľom Jungheinrich Slovensko.

Keď sa spätne pozriete na začiatky Jungheinrich na Slovensku, aké boli?

Nemecký koncern Jungheinrich ako prvý renomovaný výrobca otvoril v roku 1997 svoju pobočku na Slovensku a zareagoval tak na zvyšujúci sa dopyt po spoľahlivých, bezpečných a výkonných zariadeniach vysokozdvižnej, manipulačnej a skladovej techniky. Na Slovensku sa veľmi rýchlo etabloval aj vďaka podpore materského koncernu Jungheinrich. Od roku 2003 sme jednotkou na trhu.

Aká je podľa vás vaša najväčšia výhoda oproti konkurencii?

Je to nepochybne nemecká kvalita, inovatívne produkty a riešenia a v neposlednom rade prozákaznícka orientácia.

Ing. Martin Urban, konateľ Jungheinrich Slovensko

Aké produkty a služby sú vo vašom portfóliu?

Ponúkame od kompletného sortimentu produktov a služieb pre vnútropodnikovú logistiku, od bežných vysoko- a nízkozdvižných vozíkov cez regálové systémy, informačné systémy pre správu skladového hospodárstva, aplikácie pre riadenie flotily manipulačnej techniky až po plnoautomatizované logistické systémy s inteligentnými softvérovými riešeniami, ktoré vzájomne prepájajú stroje, systémy a procesy. K tomu máme, samozrejme, v ponuke komplexné poradenské a servisné služby.

Jungheinrich Slovensko slávi štvrťstoročie

Ovplyvnili svetové udalosti a pandémia aj váš biznis? Boli to momenty, ktoré vám dali najviac zabrať počas tých 25 rokov?

Pandémia a aj vojna na Ukrajine nás postihli podobne ako našich zákazníkov z oblasti priemyslu. Narušili sa nám dodávateľské reťazce, predĺžili sa dodacie lehoty, stúpli ceny surovín a energií. Počas pandémie sme pociťovali veľkú zodpovednosť. Snažili sme sa hlavne chrániť našich zamestnancov, ale i zabezpečiť prevádzku logistiky našich zákazníkov, medzi ktorých patria aj najväčšie obchodné reťazce, aby bolo zabezpečené zásobovanie obyvateľstva potravinami, liekmi a drogistickým tovarom aj počas núdzovej situácie.

Ako hodnotíte vývoj Jungheinrich Slovensko od začiatku až dodnes?

Naším krédom je určovať trendy v našom segmente podnikania. Na trh sme uviedli novinky, ktoré znamenali zásadnú zmenu v našej brandži. Z mnohých spomeniem len vysokozdvižné vozíky so zabudovanými lítiovo-iónovými batériami, ktoré sériovo vyrábame už viac ako 10 rokov, či komunikačné moduly umožňujúce pripojenie vysokozdvižných vozíkov do internetu, vďaka čomu je možné riadiť, monitorovať a v budúcnosti aj servisovať naše zariadenia na diaľku. Z inovatívnych riešení, ktoré zohľadňujú aj ekologický aspekt, spomeniem napríklad regálové systémy vhodné pre vertikálne poľnohospodárstvo.

Aké sú vaše vízie do budúcna? Čo by ste chceli zlepšiť?

Posunuli sme sa od dodávateľa produktov a služieb k dodávateľovi komplexných riešení pre vnútropodnikovú logistiku. V tomto trende chceme naďalej pokračovať. Naším cieľom je zameriavať sa na najnovšie trendy – automatizáciu, digitalizáciu a nové zdroje energií. Dôležitou súčasťou nášho podnikania je aj udržateľnosť. Aj tento rok sme získali v ratingu spoločnosti EcoVadis platinové ocenenie a zaradili sme sa tak medzi 1 % najlepších spoločností v oblasti udržateľnosti na svete.

Zdroj
transport.sk
Editor
RK, foto: Jungheinrich

Prečítajte si aj

Back to top button