Logistika a skladovanie

Jungheinrich nadobúda podiel v startupe Magazino

Spoločnosť Jungheinrich AG so sídlom v Hamburgu získala podiel v mníchovskom startupe Magazino, zameranom na robotiku. V meste Dingolfing, neďaleko Mníchova, podpísali zástupcovia oboch spoločností zmluvu o podiele. Zároveň sa Jungheinrich a Magazino dohodli na širšej strategickej spolupráci a rozhodli sa spojiť sily v odbore automatizácie.

„Magazino je mladá, vysoko inovatívna spoločnosť, ktorá má výnimočné schopnosti v oblasti navigačných a ovládacích softvérov pre mobilnú automatizáciu. Táto investícia je odrazom našej stratégie v oblasti automatizácie a významne prispeje k rýchlo rastúcej expanzii nášho podnikania s automatizovanými bezobslužnými vozíkmi,“ hovorí Dr. Lars Brzoska, predseda predstavenstva manažmentu spoločnosti Jungheinrich AG.

Automatizácia je hybnou silou rastu intralogistického sektora. Jungheinrich očakáva v nasledujúcich rokoch dvojciferný rast v tomto segmente. Tento trend je poháňaný najmä neustálym silným rastom online obchodu a globálneho nedostatku špecialistov na logistiku, a to predovšetkým nedostatku pracovníkov na obsluhu vysokozdvižných vozíkov.
Magazino pôsobí na trhu od roku 2014 a špecializuje sa na vychystávacie roboty, ktoré sa dokážu inteligentne navigovať v sklade a precízne manipulovať správne krabice. Tento systém sa používa v mnohých skladoch online predajcov a poskytovateľov logistických služieb. „Ovládaním robotov v komplexnom prostredí sa podarilo spoločnosti Magazino vytvoriť jedinečnú technológiu, ktorú chceme v budúcnosti rozšíriť a integrovať do sveta produktov od spoločnosti Jungheinrich,“ hovorí Dr. Lars Brzoska.

„Investície Jungheinrichu do spoločnosti Magazino poukazujú na vysokú žiadanosť našich robotických softvérov ACROS.AI a našich robotov. Vďaka nim zaujme Magazino hlavné miesto v oblasti softvérov na rýchlo rastúcom trhu s mobilnou robotikou,“ hovorí Frederik Brantner, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Magazino.
Jungheinrich predstavil svoje prvé automaticky navádzané vozidlo už v roku 1962. Odvtedy je jedným z vedúcich poskytovateľov automatizovanej manipulačnej techniky na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu. S pomocou inteligentného softvéru a najmodernejších navigačných technológií spoločnosť Jungheinrich neustále rozširuje svoje portfólio mobilných automatizovaných riešení.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Jungheinrich

Prečítajte si aj

Back to top button