Logistika a skladovanie

GIC rozširuje platformu P3 Logistic Parks o budovy pre retail a logistiku v Nemecku

P3 Logistic Parks, dlhodobý správca a developer európskych priemyselných nehnuteľností, ktorý vlastní singapurský štátny fond GIC, uzavrel zmluvu na akvizíciu nemeckého portfólia obchodno-logistických nehnuteľností, tzv. Matrix. Portfólio Matrix zahŕňa plochu 650 000 m2 a tvorí ho 33 obchodno-logistických nehnuteľností v najprestížnejších lokalitách významných nemeckých miest, medzi ktoré patrí Berlín, Dortmund, Norimberg, Hamburg, Hannover, Kolín nad Rýnom, Drážďany a Lipsko.

Portfólio budov bude spravovať spoločnosť P3. Akvizícia by mala byť vzhľadom k priebehu vyjednávania a zaistenia všetkých zákonných náležitostí dokončená na konci tohto roka. Táto zmluva prichádza necelý rok po akvizícii portfólia Maximus, ktoré tvorí 28 nehnuteľností v kľúčových logistických huboch po celej Európe.

„Teší nás, že môžeme oznámiť akvizíciu tak rozsiahleho portfólia špičkových nehnuteľností, výborne rozmiestnených po celom Nemecku, ktoré je najväčším logistickým trhom v Európe. Je to skvelá príležitosť na posilnenie prítomnosti P3 v strategických mestských lokáciách, rozšírenie platformy spoločnosti a upevnenie jej postavenia popredného európskeho developera a správcu priemyselných nehnuteľností. Logistika je pre GIC i naďalej oblasťou záujmu, nakoľko od tohoto sektora, vďaka narastajúcemu dopytu po e-commerce, očakávame dlhodobú návratnosť i v tejto neistej dobe,“ hovorí Lee Kok Sun, riaditeľ investícií GIC Real Estate.

„Nárast e-commerce a vývoj retailových dodávateľských reťazcov sú v súčasnosti ťahúni trhu s komerčnými nehnuteľnosťami. Retail považujeme za dôležitú súčasť dodávateľského reťazca, a teda i logistického sektoru. Táto akvizícia patrí medzi tohtoročné najväčšie uzatvorené investičné zmluvy v Európe a je zároveň najväčším obchodom tohto typu v Nemecku. Odráža našu výhľadovú investičnú stratégiu, ktorá umožní náš rast a zvýši podiel na celoeurópskom trhu. S podporou nášho vlastníka, spoločnosti GIC, aktívne vyhľadávame ďalšie investičné príležitosti, aby sme posilnili našu pozíciu jedného z popredných európskych developerov a správcov priemyselných nehnuteľností,“ vysvetľuje Otis Spencer, CIO v P3 Logistic Parks.

„P3 sa aktuálne intenzívne zameriava na rozširovanie svojich operácii v Nemecku. Len za posledných 12 mesiacov sme naše nemecké portfólio nehnuteľností zdvojnásobili. Budovy z portfólia Matrix sú výborne umiestnené v prestížnych lokalitách v blízkosti mestskej zástavby a svedčia o pokrokovom smerovaní spoločnosti. V našich dvoch nemeckých pobočkách máme potrebné know-how a príslušné zdroje pre optimálnu správu a rozvoj týchto nových aktív. Tešíme sa na to, že v spolupráci s jediným nájomcom v správnom čase spoločne otvoríme priestor pre nové príležitosti,“ dodáva Soenke Kewitz, riaditeľ P3 pre Nemecko.

Prečítajte si aj

Back to top button