Logistika a skladovanie

Geis: Keď žena velí mužom

Žena vo vedení čohokoľvek je u nás, bohužiaľ, stále skôr výnimkou a v odbore logistiky to platí dvojnásobne. Jednou z takýchto výnimiek je Zuzana Knošková, riaditeľka žilinskej pobočky Geis SK. Na čele pobočky stojí už 15 rokov. Vo firme začínala ako radový zamestnanec. „Prácu v Geise som si našla na inzerát,“ spomína Zuzana na svoje začiatky v pobočke, ktorá sídli v Strečne pri Žiline.

Po piatich rokoch sa stala vedúcou pobočky, ktorá vtedy mala 4 autá a zopár zamestnancov. Dnes sú to desiatky áut a zamestnancov. Väčšina sú muži. „Sú to vodiči, skladníci, dispečeri a potom je tu asistentka obchodu, obchodná manažérka a ja,“ vymenúva Zuzana Knošková a pokračuje, „mojou každodennou prácou je zabezpečiť chod prevádzky ako takej. Tá zahŕňa dennú kontrolu stavu zásielok prostredníctvom dispečerov, kontrolu cien zásielok prostredníctvom obchodu, kontrolu balenia zásielok, ich efektívny zvoz a rozvoz, kontrolu vyťaženia hlavných behov, teda kamiónov, ktoré prevážajú zásielky medzi zákazníkmi a dodávateľmi v sieti našich pobočiek. Veľkú časť mojej práce tvorí taktiež komunikácia s externými dopravcami, vodičmi, zákazníkmi a dodávateľmi.“ Okrem toho ako riaditeľka pobočky musí strážiť prevádzkové náklady a spotrebu energií alebo sa venovať personálnym veciam.

Zuzana Knošková, riaditeľka žilinskej pobočky Geis SK

„Nie vždy je to prechádzka ružovou záhradou, no práve to ma motivuje k tomu, aby sme mohli byť lepšími. Dnes už viem, že ľudia častokrát nie sú takí, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Stretla som sa so zákernosťami aj falšou. No toto všetko ma posilnilo a naučilo, že žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí,“ hovorí s tým, že zmeniť musela aj samu seba. „Pôvodne tvrdohlavý, neskrotný a ješitný býk sa zmenil na rozhodnú ženu, ktorá sa naučila povedať aj nie… a to prvé nie bolo najťažšie,“ spomína Zuzana Knošková, ktorá ako malá túžila byť policajtkou. To sa jej síce nesplnilo, ale pozícia riaditeľky pobočky jej vraj ponúkla v mnohých ohľadoch veľmi podobnú skúsenosť.

„Dvadsať rokov práce pre našu spoločnosť je pre mňa tou najlepšou školou života, pretože pri jej rozmanitosti mám možnosť načrieť do rôznych oblastí života. Práca ma vyškolila v medziľudských vzťahoch, naučila ma ,ukočírovať‘ vášne a vzplanutia rôzneho druhu, viesť ľudí k lepším výkonom, namotivovať ich tak, aby urobili, čo je potrebné. Na každého totiž v tomto smere platí niečo iné,“ opisuje 44-ročná dáma, ktorá spolu so svojou dcérou Michaelou, študujúcou v Londýne politológiu, a s fenkou Beky tvorí podľa vlastných slov „ženskú trojku“.

„Veľmi sa teším, ako sa nám darí. Je fakt super, keď vidím logo našej firmy na autách, ktoré prefrčia okolo. Ešte viac ma teší, keď mi známi volajú: ,Jéééj, vieš čo, dnes som videl vaše autá v Norimbergu!‘ Alebo: ,Išiel som okolo Brna, teda tam máte poriadny terminál‘,“ hovorí Zuzana.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
GEIS

Prečítajte si aj

Back to top button