Logistika a skladovanie

GEFCO rozširuje skladové kapacity vo Wiesbadene

Nemecká pobočka spoločnosti GEFCO, globálneho experta v oblasti skladovania a distribúcie dielov, zväčšuje skladovú kapacitu vo Wiesbadene – Frankfurte nad Mohanom, teda v regióne s „pole position“ v nemeckom automobilovom priemysle takmer o 20 %.

Aktuálne zákazníkom ponúka v automobilovom priemysle priestor o rozlohe 10 000 m2. Nové moderné priestory umožnia spoločnosti GEFCO v nadchádzajúcich mesiacoch testovať inovácie s vysokou pridanou hodnotou, ako je hlasové ovládanie alebo dokonca využitie cobotov (pozn.: roboti pripravení na kooperáciu s človekom).

Strategické navýšenie skladových kapacít má pomôcť stabilizovať dodávateľské reťazce nielen pre automobilový priemysel v čase extrémnych výkyvov dodávok spojených s nedostatkom voľných prepravných kapacít po pandémii COVID-19.

GEFCO dlhodobo testuje inovatívne riešenia pre správu skladov s cieľom optimalizovať efektívnosť, produktivitu a transparentnosť. Facility management 4.0 je na hranici možností, ako urobiť toky skladových zásob rýchlejšie, bezpečnejšie a efektívnejšie. Základom ďalšej transformácie sú coboti.

Tieto kolaboratívne roboty vyvinuté na základe strojového učenia, umelej inteligencie a internetu (IoT) kooperujú so skladníkmi na realizácii opakujúcich sa úloh a krokoch na zaistenie maximálnej bezpečnosti zamestnancov. Na základe vynikajúcich výsledkov tejto technológie v kombinácii s mimoriadnou kapacitou v závodoch vo Wiesbadene GEFCO pripraví cestu na testovanie podobných technológií a implementáciu inovácií.

Rozšírením skladových kapacít preukázala spoločnosť GEFCO schopnosť skokovo navýšiť kapacitu a veľmi rýchlo sa prispôsobiť potrebám zákazníkov v regióne. Frank Erhardt, generálny riaditeľ GEFCO Nemecko, k tomu uviedol: „Sme úprimne nadšení z možností, ktoré nám toto zariadenie ponúka. Chceme tu testovať inovatívne riešenia navrhnuté na optimalizáciu našich služieb. Sme hrdí, že na inováciách pracujeme spoločne s našimi zákazníkmi, medzi ktorých patrí väčšina popredných svetových automobilových značiek a sme neustále schopní prinášať pridanú hodnotu tak, ako sa ich biznis vyvíja. Máme teraz jedinečnú príležitosť expandovať a inovovať služby v regióne, ktorý je ohniskom nemeckého automobilového priemyslu. Tešíme sa, že v našej pobočke v budúcnosti privítame viac zákazníkov.“

GEFCO navrhuje a zabezpečuje skladové riešenia, ktoré zvyšujú výkonnosť dodávateľských reťazcov zákazníkov. Prostredníctvom svojich platforiem umiestnených v blízkosti závodov zákazníkov po celom svete pomáha skupina partnerom optimalizovať úroveň zásob a dodávky komponentov na montážne linky tak, aby bola zabezpečená dostupnosť náhradných dielov s najnižšími možnými nákladmi na dopravu i skladovanie.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button