Cestná doprava

Mesto Bratislava rozšíri PAAS o ďalšiu zónu

Mesto Bratislava rozšíri PAAS o ďalšiu zónu. Hlavné mesto plánuje tento rok rozšíriť systém regulovaného parkovania (PAAS) do ďalšej lokality bratislavského Ružinova.

Má ísť o lokalitu Štrkovec, ktorá je ohraničená ulicami Bajkalská, Ružinovská, Tomášikova a Trnavská cesta. Návrh môže verejnosť pripomienkovať. „Odborný projektant spracoval projekt organizácie dopravy, ktorý navrhuje, kde a ako majú byť vyznačené parkovacie miesta, ktoré budú zaradené do regulovaného parkovania,“ informuje bratislavský magistrát na webe PAAS.

V regulovaných zónach je totiž možné parkovať len na vyznačených parkovacích miestach. Výnimkou sú len niektoré vnútrobloky, ktoré sú však vždy označené dopravným značením. Návrh projektu nájdu obyvatelia na webovej stránke www.paas.sk. Pripomienky k navrhovanému dopravnému značeniu môžu posielať elektronicky prostredníctvom e-mailovej adresy pripomienky@paas.sk. Urobiť tak môžu do 30. júna. Hlavné zmeny v doprave zároveň verejnosti predstavia zástupcovia mesta a mestskej časti online 20. júna.

Mesto Bratislava rozšíri PAAS o ďalšiu zónu

PAAS, ktorý magistrát označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica – Blumentál.

Hlavné mesto má tento rok v pláne rozšírenie PAAS aj do iných mestských častí. Jednou z nich má byť ďalšia zóna v Starom Meste, a to zóna Centrum – Panenská. V pláne je tiež rozšíriť systém regulovaného parkovania v Novom Meste o sídlisko Pokrok ležiace pozdĺž Račianskej ulice a tiež o lokality Zátišie, Ľudová štvrť, časť Pasienkov a Hostinského sídlisko. Rovnako tak napríklad v Petržalke pre časť Dvory V a VI a okolí Šustekovej ulice či v Dúbravke v zóne Záluhy-východ.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button