Logistika a skladovanie

Gebrüder Weiss spustil ďalšiu solárnu elektráreň

Spoločnosť Gebrüder Weiss spustila v rakúskom meste Pöchlarn piatu solárnu elektráreň. Ročne vyrobí približne 1 725 MWh elektrickej energie. Gebrüder Weiss sa na produkciu trvalo udržateľnej elektrickej energie spolieha aj v Dolnom Rakúsku.

Nová slnečná elektráreň v Pöchlarne bude spomínaných 1 725 MWh elektrickej energie ročne vyrábať pomcou 16 000 m2 fotovoltaických modulov umiestnených na streche jej budov. Hlavná časť modulov bola daná do prenájmu investorovi z oblasti energetiky.

Investíciami do fotovoltaiky chce Gebrüder Weiss prispieť k ochrane životného prostredia (FOTO: Gebrüder Weiss)

Gebrüder Weiss využíva 462 solárnych panelov produkujúcich 130 000 kWh slnečnej elektrickej energie ročne pre svoje vlastné potreby. Spolu zaberajú 786 m2 plochy, ich produkcia pokrýva spotrebu asi 26 štvorčlenných domácností a ročne ušetria približne 10 ton emisií CO2. S takýmto množstvom elektrickej energie pokryje Gebrüder Weiss Pöchlarn zhruba 25 % svojej dennej spotreby energie. „Je zrejmé, že chceme využiť nový zdroj energie v spoločnosti najlepším možným spôsobom. Preto budeme napríklad v budúcnosti nabíjať naše vysokozdvižné vozíky pomocou nabíjateľných batérií v priebehu dňa a nie v noci ako predtým,“ hovorí Bernhard Schartmüller, Branch Manager Gebrüder Weiss Pöchlarn.

Fotovoltaické panely s plochou 16 000 m2 vyrobia 1 725 MWh elektrickej energie ročne (FOTO: Gebrüder Weiss)

Viac ako 5 000 MWh zelenej elektrickej energie

Inštalácia solárneho systému trvala dva a pol mesiaca. Gebrüder Weiss už prevádzkuje podobné elektrárne v rakúskych mestách Kennelbach, Maria Saal a Wels, strechy budov logistických skladov v meste Maria Lanzendorf blízko Viedne boli dané do prenájmu spoločnosti z oblasti zelenej energetiky. Dve ďalšie elektrárne sú na juhu Nemecka v meste Memmingen.

Naprieč celou korporátnou skupinou vyrába Gebrüder Weiss približne 422 000 kWh zelenej elektrickej energie pre vlastnú spotrebu celkový výkon všetkých jej solárnych elektrární je približne 5 200 MWh. Investície do fotovoltaiky sú jedným z mnohých spôsobov, ktorými chce poskytovateľ logistických služieb znížiť svoje emisie CO2 a prispieť k ochrane životného prostredia.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button