Logistika a skladovanie

GARBE dokončilo akvizíciu pozemku s cieľom postaviť prvý zelený logistický park na Slovensku

Spoločnosť GARBE získala územné rozhodnutie na svojom pozemku v Piešťanoch, kde plánuje postaviť dve udržateľné budovy. Jedna bude mať rozlohu 18 000 m2, druhá 8 000 m2. GARBE Industrial Real Estate GmbH je popredným špecialistom na logistické a priemyselné nehnuteľnosti v Nemecku a Holandsku, ktorý vstupuje aj na slovenský trh. Jeho pozemok s územným rozhodnutím má rozlohou 70 000 m2.

GARBE na Slovensko vstupuje po úspešnom vstupe na český trh a v Piešťanoch plánuje výstavbu dvoch priemyselných nehnuteľností s celkovou rozlohou 26 000 m2. Nový GARBE Green Park Piešťany bude postavený v súlade s najvyššími európskymi štandardmi v oblasti udržateľnosti. Obe budovy budú vďaka vzduchom poháňaným tepelným čerpadlám s fotovoltaickým panelom počas prevádzky takmer uhlíkovo neutrálne.

Lokálny zdroj vody napojený na cirkulárny systém zaistí ich optimálnu spotrebu a recykláciu. Náklady na prevádzku parku budú vďaka vlastným energetickým zdrojom minimálne. „Ochrana životného prostredia a vysoká kvalita našich nehnuteľností je pre nás veľmi dôležitá. Chceme spolupracovať so spoločnosťami, ktoré tieto hodnoty zdieľajú. Sme nemecká rodinná firma a vychádzame z tých najvyšších európskych štandardov. Tie prispôsobujeme potrebám miestnych firiem s cieľom zaistiť ideálne prostredie pre výrobu či logistiku,“ povedal k akvizícii Martin Polák, managing director GARBE pre strednú a východnú Európu.

„Som rád, že pokračujeme v našich aktivitách a úspešne vstupujeme na slovenský trh. Nový pozemok má územné povolenie a pracujeme na stavebnom povolení, ktoré očakávame v najbližších mesiacoch. Veríme, že zákazníci ocenia možnosť stavať ihneď. Lokalitu sme vyberali viac ako starostlivo,“ dodal Martin Stratov, zodpovedný za obchodné aktivity GARBE na Slovensku a v Českej republike.

GARBE Green Park Piešťany sa nachádza 300 m od diaľničného zjazdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Ponúka tak jednoduché spojenie pre ďaľšie trhy nielen v strednej Európe. Zastávka hromadnej dopravy sa nachádza na hranici parku.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button