Logistika a skladovanie

Fungovanie servisov nákladných vozidiel počas krízy

Kostra fungovania eknomiky funguje ďalej, cestná nákladná doprava stále zásobuje obchodné prevádzky a podniky. Ako je to s fungovaním servisov nákladných vozidiel jednotlivých značiek?

Scania Slovakia
Scania Slovakia s.r.o. vynakladá maximálne úsilie, aby zabezpečia údržbu a opravy vozidiel zákazníkov, píše sa v jej stanovisku. To znamená, že všetky servisy značky fungujú v bežnom režime bez akýchkoľvek obmedzení. Predajcovia vozidiel a služieb sú zákazníkom i naďalej k dispozícii a môžu ich kontaktovať telefonicky. Scania zároveň prosí svojich zákazníkov, aby informovali svojich zamestnancov, najmä vodičov, aby venovali pozornosť bezpečnostným pokynom umiestneným na vstupných dverách každého servisu Scania.

Mercedes-Benz Trucks
Servisné pracoviská poskytujúce bežný servis sú otvorené avšak fungujú v obmedzenom režime. Prehľad aktuálneho stavu ako aj kontaktov na jednotlivé servisné pracoviská sa nachádza na webovej stránke www.mercedes-benz.sk. Značka odporučuje vopred telefonicky kontaktovať zmluvného partnera Mercedes-Benz.

Poskytované servisné práce závisia od rozsahu a zložitosti servisného zásahu ako aj od dostupnosti náhradných dielov. Zásobovanie náhradnými dielmi je funkčné avšak môžu nastať zdržania v súvislosti so situáciou v medzištátnej kamiónovej preprave.

MAN Truck & Bus
Servisné centrá značky aj prevádzky jej servisných partnerov sú naďalej v prevádzke, riadia sa nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva a dodržiavajú všetky bezpečnostné postupy. 

Volvo Trucks a Renault Trucks
Značky majú spoločnú servisnú sieť, ktorá funguje bez obmedzení, rovnako však prosia zákazníkov a vodičov, aby dodržiavali zásady bezpečnosti a chránili seba aj personál servisných centier.

Ford Trucks
Autorizované servisy značky sú otvorené, aj keď v obmedzenej prevádzke. Samozrejmostou je ochrana jej zamestnancov, preto napr. LKW Servis Valovič – Pezinok dezinfikuje kabíny ozónom a berie autá na dielňu po 24 hodinách „oddychu“. Predajcovia pracujú z domu.

Informáciu doplníme aktuálnu situáciu servisných centier značiek DAF a IVECO.

Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button