Logistika a skladovanie

Fungovanie servisov nákladných vozidiel počas krízy

Kostra fungovania eknomiky funguje ďalej, cestná nákladná doprava stále zásobuje obchodné prevádzky a podniky. Ako je to s fungovaním servisov nákladných vozidiel jednotlivých značiek?

Scania Slovakia
Scania Slovakia s.r.o. vynakladá maximálne úsilie, aby zabezpečia údržbu a opravy vozidiel zákazníkov, píše sa v jej stanovisku. To znamená, že všetky servisy značky fungujú v bežnom režime bez akýchkoľvek obmedzení. Predajcovia vozidiel a služieb sú zákazníkom i naďalej k dispozícii a môžu ich kontaktovať telefonicky. Scania zároveň prosí svojich zákazníkov, aby informovali svojich zamestnancov, najmä vodičov, aby venovali pozornosť bezpečnostným pokynom umiestneným na vstupných dverách každého servisu Scania.

Prečítajte si aj

Mercedes-Benz Trucks
Servisné pracoviská poskytujúce bežný servis sú otvorené avšak fungujú v obmedzenom režime. Prehľad aktuálneho stavu ako aj kontaktov na jednotlivé servisné pracoviská sa nachádza na webovej stránke www.mercedes-benz.sk. Značka odporučuje vopred telefonicky kontaktovať zmluvného partnera Mercedes-Benz.

Poskytované servisné práce závisia od rozsahu a zložitosti servisného zásahu ako aj od dostupnosti náhradných dielov. Zásobovanie náhradnými dielmi je funkčné avšak môžu nastať zdržania v súvislosti so situáciou v medzištátnej kamiónovej preprave.

MAN Truck & Bus
Servisné centrá značky aj prevádzky jej servisných partnerov sú naďalej v prevádzke, riadia sa nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva a dodržiavajú všetky bezpečnostné postupy. 

Volvo Trucks a Renault Trucks
Značky majú spoločnú servisnú sieť, ktorá funguje bez obmedzení, rovnako však prosia zákazníkov a vodičov, aby dodržiavali zásady bezpečnosti a chránili seba aj personál servisných centier.

Ford Trucks
Autorizované servisy značky sú otvorené, aj keď v obmedzenej prevádzke. Samozrejmostou je ochrana jej zamestnancov, preto napr. LKW Servis Valovič – Pezinok dezinfikuje kabíny ozónom a berie autá na dielňu po 24 hodinách „oddychu“. Predajcovia pracujú z domu.

Informáciu doplníme aktuálnu situáciu servisných centier značiek DAF a IVECO.

Editor
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button