Logistika a skladovanie

DPD posilňuje v Bratislave

Kuriérska spoločnosť DPD otvára v Bratislave novú pobočku, ktorá môže za hodinu spracovať 10-tisíc balíkov. Najväčšia investícia spoločnosti DPD do prepravnej siete na Slovensku dosiahla výšku 20 mil. eur. Výrazné zvýšenie prepravnej kapacity umožňujú nové skladové priestory v lokalite Pharos, v blízkosti bratislavského letiska. Budú mať aj rýchlejšie priame napojenie na európsku sieť DPDgroup.

„V danej lokalite budeme konsolidovať zásielky pre ranné doručenie, ako aj poobedné podávanie – zvážanie a bezproblémovo tak balíky našich zákazníkov napojíme na našu najväčšiu cestnú sieť v Európe,“ hovorí generálny riaditeľ DPD na Slovensku Peter Pavuk. Nové depo bude využívať najmodernejšie triediace technológie, vyrástlo na ploche takmer 28-tisíc m2, z toho samotné budovy zaberajú štvrtinu.

„Dopyt po kuriérskych službách prudko rastie a vďaka špičkovým technológiám a vyššej kapacite dokážeme teraz pracovať efektívnejšie a poskytovať ešte lepšiu podporu našim zákazníkom,“ povedal Peter Pavuk. Nové priestory budú slúžiť ako rozvozové depo pre oblasť Bratislavy, ale aj ako regionálne triediace stredisko pre celé Slovensko. S modernými technológiami a väčším počtom brán plne nahradí a doplní kapacity pôvodnej pobočky firmy v Bratislave.

Prečítajte si aj

Automatická linka na triedenie balíkov dokáže pracovať úplne bez zásahu zamestnancov. Každý balík naskenuje, odváži a zmeria. Zásielke tiež systém vyhotoví fotodokumentáciu. Následne linka balík zatriedi tak, aby sa dostal čo najskôr ku konečnému adresátovi, a to všetko pri rýchlosti 2,8 metra za sekundu. Vstup do skladu zabezpečí 12 brán pre kamióny a 28 brán pre kontajnerovú dopravu. Priamo pre kuriérov bude k dispozícii 99 brán.

FOTO: DPD SK

Nová pobočka DPD tak umožní spracovať takmer 10-tisíc balíkov za hodinu. „Táto investícia nám umožní spracovať väčšie množstvo zásielok, ktoré smerujú nielen na domáci trh, ale aj za hranice. Pre našich zákazníkov na Slovensku to znamená, že môžu využiť rýchlejšie prepravné časy a efektívnejšie doručovať tovar pre svojich zahraničných odberateľov,“ dodáva Peter Pavuk. Nový areál otvorí svoje brány v druhej polovici roka 2021. Priestory sú navrhnuté tak, aby znížili energetickú náročnosť prevádzky.

Aj podpora elektromobility

V bratislavskom depe bude 51 nabíjacích staníc pre kuriérske automobily a ďalšie dve pre zákazníkov spoločnosti. DPD chce zásielky v Bratislave doručovať výlučne pomocou elektrických vozidiel od roku 2025. Technológie ohľaduplné k planéte sú v súlade s celosvetovou stratégiou DPDgroup, ktorá svoj prístup definovala v ekologickom programe DrivingChange.

Každý jeden balík, ktorý spoločnosť DPD doručí, sa do cieľa dostane s nulovou uhlíkovou stopou. Nová infraštruktúra skladových priestorov je na to pripravená. Kuriérska spoločnosť DPD SK je súčasťou DPDgroup, najväčšej medzinárodnej siete na prepravu balíkov v Európe. Vlastníkom skupiny je spoločnosť GeoPost, holding francúzskej skupiny Le Groupe La Poste.

FOTO: DPD SK

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button