Logistika a skladovanie

DB Schenker Slovensko otvára novú prevádzku

DB Schenker Slovensko otvára novú prevádzku. Súčasťou dlhodobej stratégie spoločnosti DB Schenker na Slovensku je prinášať zákazníkom efektívny dodávateľský reťazec a logistiku s pridanou hodnotou potrebnou pre rast podnikania jej zákazníkov.

Aktuálna situácia na Slovensku je taká, že chýbajú voľné skladové priestory a existujúce sklady sú plné. Táto situácia prináša tlak na developerov a na poskytovateľov logistických služieb aby hľadali optimálne riešenia pre uspokojenie potrieb trhu. Toto si plne uvedomuje nie len DB Schenker Slovensko, ale aj jej zákazníci, ktorí hľadajú špičkové priestory pre uspokojenie ich projektov a potrieb.

Spoločnosť DB Schenker, ako líder na poli poskytovania logistických služieb, reaguje na požiadavky jej klientov a trhu a vďaka úsiliu špičkového tímu profesionálov z divízie zmluvnej logistiky po mesiacoch príprav a rokovaní so spoločnosťou SIEMENS Healthineers spustila jedinečný projekt zabezpečenia komplexnej palety služieb od skladovania až po služby pridanej hodnoty či zabezpečenia kompletných colných služieb.

DB Schenker Slovensko otvára novú prevádzku

Celková príprava tohto projektu trvala viac ako 12 mesiacov. Výsledkom nie je iba nový zákazník pre spoločnosť, ale i nové „multy customers“ priestory s BREAAM certifikátom zameraným na kontraktuálnu logistiku v spojení s colnými procesmi. Ide o úplne nový projekt v tesnej blízkosti košického letiska o celkovej výmere 2500 m2 vrátane colného skladu.

Vďaka novému skladovaciemu systému IMI a efektívnemu nastaveniu operatívnych procesov stačí na obhospodárenie tejto prevádzky minimum pracovníkov pri maximálnom výkone. V rámci služieb pridanej hodnoty sa v tejto prevádzke budú kompletizovať prístroje určené pre ultrazvukové vyšetrenia s následnou distribúciu do celého sveta.

Slávnostné otvorenie prevádzky za účasti vedenia spoločnosti SIEMENS Healtineers a DB Schenker bolo 16. mája priamo v nových priestoroch. DB Schenker považuje tento projekt za výkladnú skriňu zmluvnej logistiky vo východoslovenskom regióne a potvrdenie pozície spoločnosti na trhu.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button