Logistika a skladovanie

cargo-partner rozširuje zastúpenie v Spojenom kráľovstve

cargo-partner rozširuje zastúpenie v Spojenom kráľovstve. Tím spoločnosti cargo-partner v Spojenom kráľovstve sa rozrástol.

Potom čo spoločnosť cargo-partner v roku 2021 zahájila joint venture so spoločnosťou Aztek International Freight Ltd., získala teraz zvyšné akcie. A plne začlení partnerskú firmu so sídlom v Spojenom kráľovstve do skupiny cargo-partner. Týmto krokom pridáva cargo-partner ku svojej existujúcej pobočke v Manchestri dve nové kancelárie. A to vo východnom Londýne a Bradforde, a ďalej tak rozširuje svoju globálnu sieť.

Niečo málo než rok od okamihu, kedy spoločnosť cargo-partner začala fungovať vo Veľkej Británii so svojou prvou kanceláriou v Manchestri, dokončuje teraz akvizíciu spoločnosti Aztek International, ktorú začala v roku 2021 zakúpením jednej tretiny akcií. Tím spoločnosti cargo-partner v Spojenom kráľovstve sa za posledných 15 mesiacov rozrástol. Z 13 na terajších 55 zamestnancov pôsobiacich v troch lokalitách naprieč Spojeným kráľovstvom.

cargo-partner rozširuje zastúpenie v Spojenom kráľovstve

Silná európska sieť a odbornosť po Brexite

Pán Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, vysvetľuje strategický význam tejto investície: „So spoločnosťou Aztek spolupracujeme už 15 rokov, behom ktorých sme si navzájom pomáhali rásť a rozvíjať naše podnikanie. Táto akvizícia významne doplní naše súčasné portfólio služieb v Spojenom kráľovstve, najmä v oblasti zbernej cestnej dopravy. Okrem toho bude tento tím, ktorý sa nedávno rozrástol, pokračovať v úspešnom podporovaní klientov tým, že bude udržiavať ich dodávateľské reťazce v pohybe po Európe a zvládať zložité nové colné požiadavky po „Brexite“.“

Zameranie na Emergency riešenia

Popri pomáhaní zákazníkom s pobrexitovými colnými postupmi sa poskytovateľ logistiky strategicky zameral tiež na expresné riešenie pre časovo vysoko kritické prepravy. Od otvorenia pobočky v Spojenom kráľovstve vybavil cargo-partner niekoľko naliehavých zásielok leteckej prepravy od zákazníkov z automobilového priemyslu, letectva a kozmonautiky, zdravotníctva, maloobchodu a spotrebného priemyslu.

Strategická expanzia v západnej Európe

Spoločnosť cargo-partner, poskytovateľ logistiky s centrálou v Rakúsku má tradične veľmi silné zastúpenie v strednej a východnej Európe. V poslednej dobe značne investoval tiež do ďalšieho rozšírenia svojho zastúpenia v západnej Európe. Spoločnosť cargo-partner má už 20 rokov pobočky v Nemecku a Beneluxe. Nedávno pridala do svojej siete Írsko, Taliansko, Španielsko, Švédsko a Spojené kráľovstvo. Teraz je zastúpená na najdôležitejších trhoch v regióne. Ďalšie posilňovanie svojej pôsobnosti v Spojenom kráľovstve je zásadným dielom skladačky v strategických plánoch rozvoja spoločnosti v západnej Európe pre rok 2022 a ďalej.

Silno etablovaná ázijská organizácia cargo-partner bude pokračovať v spolupráci so svojimi európskymi agentmi tak, že bude neutrálne spracovávať ich zásielky na prepravu. „Je to ich biznis a my môžeme ťažiť z prínosov rozsahu a konsolidácie. Sme tiež otvorení diskusii. Pokiaľ sa jeden alebo druhý chce pripojiť k našej skupine,“ hovorí pán Roland Kern, Director of Global Network Development.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button