Logistika a skladovanie

cargo-partner navyšuje skladovú kapacitu v Chorvátsku

cargo-partner navyšuje skladovú kapacitu v Chorvátsku. Poskytovateľ logistiky otvoril v Záhrebe nový sklad s 12 900 m² skladových priestorov. Novovybudovaný sklad sa nachádza 10 minút od letiska a je ideálne vybavený pre rýchlu a efektívnu distribúciu do okolitého regiónu.

Moderné zariadenie poskytuje krátkodobé a dlhodobé skladovanie. Ako aj služby s pridanou hodnotou pre široké spektrum priemyselných odvetví. cargo-partner pokračuje v ďalšom rozširovaní skladových priestorov v strednej a východnej Európe. A nedávno otvoril svoje úplne nové logistické centrum v Chorvátsku. Sklad sa nachádza v obchodnej zóne Meridian 16 vo Velika Gorica, hneď vedľa diaľnice A11 a 10 minút od letiska Franja Tuđmana.

Moderné logistické priestory disponujú kapacitu 13 500 paliet na skladovej ploche 12 000 m² plus 900 m² na medziposchodí, kde miestny tím cargo-partner poskytuje služby s pridanou hodnotou a e-fulfillment pre módny priemysel a ďalšie odvetvia. Tento priestor je teraz k dispozícii zákazníkom popri existujúcom sklade v záhrebskej štvrti Jankomir s rozlohou 4 000 m². Nový sklad slúži ako skladové a distribučné centrum pre rôzne druhy tovaru. Vrátane potravín, rýchlo sa kaziaceho tovaru, nápojov, tovaru živočíšneho pôvodu, ako aj liečiv.

Zoran Starcevic, Managing Director cargo-partner v Chorvátsku, vysvetľuje: „COVID-19 zrýchlil rast v sektore e-commerce a spôsobil dlhodobé narušenie dodávateľského reťazca, čo viedlo k prudkému nárastu dopytu po skladovacích priestoroch. cargo-partner už mnoho rokov investuje do rastu svojich globálnych skladových kapacít. Pričom Chorvátsko je podstatnou súčasťou našej siete v strednej a juhovýchodnej Európe. Nové priestory nám umožnia ešte lepšie využívať tento dôležitý uzol a ďalej rozširovať naše portfólio logistických služieb.“

cargo-partner navyšuje skladovú kapacitu v Chorvátsku

Okrem dlhodobého a krátkodobého skladovania, poskytuje miestny tím služby cestnej dopravy. Vrátane distribúcie paliet a balíkov do krajín EÚ aj mimo nej po celej juhovýchodnej Európe. S 22 nakladacími a vykladacími rampami a dodatočným vjazdovým prístupom je sklad dobre vybavený na každodenné vyzdvihnutie a distribúciu z a do okolitého regiónu. Rýchly tranzit zabezpečuje vyhradený colný sklad a colno-deklaračné služby pre importné a exportné zásielky. Tím cargo-partner v Záhrebe ponúka celý rad služieb s pridanou hodnotou. Vrátane prijatia tovaru, balenia, prebaľovania, vychystávania objednávok, vkladania dokumentov a kontroly kvality.

Logistické centrum disponuje HACCP a ISO certifikáciou a je vybavené modernými protipožiarnymi systémami, ochranou proti vlámaniu a bezpečnostným systémami. Tie zaisťujú ideálne skladovacie podmienky pre citlivý až veľmi hodnotný tovar. Regálový systém spĺňa najvyššie európske normy pre zemetrasenie (Eurocode 8).

Spoločnosť cargo-partner pôsobí v Chorvátsku od roku 1996. Dnes má viac ako 90 zamestnancov na piatich miestach v krajine, ktoré pokrývajú celé spektrum služieb leteckej, námornej, cestnej dopravy a logistiky. Spojením svojich dvoch skladov spoločnosť teraz ponúka celkovo 16 900 m² skladových priestorov v oblasti Záhrebu.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button