Logistika a skladovanie

arculus novým členom skupiny Jungheinrich

Robotická a softvérová firma arculus GmbH rozšírila portfólio automatizačných riešení pre zákazníkov spoločnosti Jungheinrich. Pridanie robotov do intralogistického procesu prináša novú úroveň flexibility, kontroly a vyššej efektivity.

Jungheinrich AG sa spojil so spoločnosťou arculus GmbH, inovatívnou začínajúcou firmou s vedúcou pozíciou na trhu autonómnych technológií. Cieľom spojenia je dosiahnutie udržateľnosti prostredníctvom priekopníckych automatizačných riešení prinášajúcich zákazníkom vyššiu efektivitu podnikania.

Spoločnosť arculus, založená v roku 2016, je softvérová a robotická firma, ktorá sa snaží o uskutočnenie modulárnej výroby. Spoločnosti Jungheinrich a arculus zdieľajú spoločné ciele, hodnoty a záväzok zaistiť zákazníkom ľahké, rýchle a efektívne dosiahnutie ich cieľov v oblasti automatizácie.

Posilnenie automatizácie

Automatizácia je jadrom stratégie spoločnosti Jungheinrich, a preto do nej aj naďalej investuje a inovuje ju. Pridaním arculee AMR (autonómneho mobilného robota) Jungheinrich rozširuje portfólio automatizačných riešení a umožňuje ich využitie v oblastiach, ako sú preprava pod nákladom a vychystávanie tovaru na objednávku na báze autonómnych robotov. Ide najmä o využitie v spodných úrovniach skladu.

Na základe štandardizovaného rozhrania VDA 5050 poskytuje spoločnosť arculus riadiaci systém spravujúci AGV/AMR rôznych dodávateľov, čo znamená, že je možné podporovať všetky spôsoby využitia automatizačných riešení so systémami od rôznych výrobcov – to všetko v jednom riešení.

Spoločné ciele Jungheinrich a arculus

„Spoločne so spoločnosťou arculus využívame synergie rastu pre automatizovanú intralogistiku. Ide o novú kapitolu vo vývoji skladu budúcnosti,“ hovorí Dr. Lars Brzoska, CEO Jungheinrich AG. Okrem synergie nemeckých spoločností so silnou reputáciou v oblasti inžinierstva a uznávanými výsledkami v oblasti výskumu a vývoja sa spoločnosti Jungheinrich i arculus zaviazali k dodržiavaniu vysokých štandardov kvality a do centra svojich aktivít stavajú požiadavky zákazníkov.

Spojenie prináša spoločnosti arculus ešte väčšiu silu na jej ceste automatizácie, ktorá je hnacou silou prechodu sveta na flexibilný, efektívny a udržateľný spôsob výroby. Vďaka spolupráci budú zákazníci skupiny Jungheinrich ťažiť z kombinácie rozšíreného portfólia mobilných robotov a globálnych zdrojov vrátane popredajných služieb, ktoré splnia ich potreby aj v tých najväčších projektoch. „V spoločnosti Jungheinrich sme našli skvelú príležitosť, ako pokračovať v celosvetovom prechode na flexibilný, efektívny a udržateľný spôsob výroby,“ vysvetľuje Dr. Fabian Rusitschka, CEO arculus GmbH.

Pridanie robotov do intralogistického procesu zaisťuje novú úroveň flexibility, kontroly a vyššej efektivity. Rovnako podporuje neustále zlepšovanie prostredníctvom zrýchleného učenia sa. Pre zákazníkov predstavuje spojenie začínajúceho lídra v oblasti robotizácie so stabilitou dôveryhodnej, dlhodobo fungujúcej a preverenej globálnej firmy ľahký prístup k inováciám bez rizika a výhodu automatizácie z jedného zdroja.

Spoločnosť Jungheinrich sa radí medzi popredných svetových poskytovateľov intralogistických riešení. S komplexným portfóliom manipulačnej techniky, logistických systémov a služieb dokáže spoločnosť Jungheinrich zákazníkom ponúkať riešenia šité na mieru výzvam Priemyslu 4.0. Skupina so sídlom v Hamburgu je globálne zastúpená prostredníctvom svojich vlastných pobočiek priameho predaja v 40 krajinách a partnerských spoločností v ďalších približne 80 krajinách a po celom svete zamestnáva viac ako 18 000 ľudí. V roku 2020 skupina vykázala obrat vo výške 3,81 miliardy eur.

Dr. Lars Brzoska, CEO Jungheinrich AG (vľavo), Dr. Fabian Rusitschka, CEO arculus GmbH (vpravo)

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button