Testy autobusov

V Prahe a na Kladne prebehol unikátny porovnávací test autobusov

V Prahe a na Kladne prebehol unikátny porovnávací test autobusov „Bus Euro Test 2024“. Redakcia magazínu TRANSPORT a LOGISTIKA usporiadala v Prahe a na Kladne výnimočnú udalosť „Bus Euro Test 2024“, počas ktorej 25 odborných porotcov z celej Európy tri dni vyberalo víťaza prestížnej ankety Bus of the Year 2025.

Súťažilo päť mestských autobusov: Ebusco 3.0 18 m, Mercedes-Benz eCitaro Fuel Cell, MAN Lion City E LE, Solaris Urbino Hydrogen 18 a VDL Citea LE.

Testovanie prebiehalo v dvoch fázach počas troch dní. Prvá časť testu sa konala v utorok na letisku v Panenskom Týnci, kde prebehli testy akcelerácie a brzdnej skúšky. V dňoch nasledujúcich, v stredu a vo štvrtok, boli autobusy podrobené skúškam v bežnej prevádzke na uliciach Kladna a okolia.

Celkom sa akcie zúčastnilo 50 ľudí, vrátane zástupcov výrobcov testovaných autobusov. Usporiadateľom tejto unikátnej akcie bola redakcia magazínu TRANSPORT a LOGISTIKA. Šéfredaktor magazínu bol zároveň jediným českým porotcom Ing. Michal Štengl.

V Prahe a na Kladne prebehol unikátny porovnávací test autobusov

Akciu podporila aj spoločnosť ČSAD MHD Kladno zo skupiny Arriva, ktorá poskytla zázemie svojho depa na Kladne a skupina Orlen UNIPETROL, ktorá zaistila tankovanie vodíka pre dva autobusy na svojej plniacej stanici v Prahe na Barrandove.

Víťaz ankety Bus of the Year 2025 bude slávnostne vyhlásený 16. septembra na medzinárodnom veľtrhu IAA v Hannoveri, kde sa očakáva veľká pozornosť odbornej verejnosti aj médií.

Editor
Peter Magerčiak
Back to top button