Železničná doprava

ZSSK štartuje dovolenkovú sezónu vlakom do Splitu

ZSSK štartuje dovolenkovú sezónu vlakom do Splitu. Prví cestujúci vyrazia do Splitu v stredu 3. 5. o 15:53 z bratislavskej hlavnej stanice.

Prvý autovlak je kapacitne obsadený cestujúcimi na takmer 52 % (108 cestujúcich), pričom najviac cestujúcich cestuje v lôžkových vozňoch (54 cestujúcich). Autovozne odvezú 22 áut a motoriek. Cestujúcich priamo z Bratislavy je 19. Tí si so sebou prevezú 5 motocyklov. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypravuje autovlaky z Bratislavy do Splitu v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) už tretí rok po sebe.

Pravidelné spojenie cestujúci tento rok môžu využiť v rozšírenom termíne, a to konkrétne od 3. mája do 7. októbra. Navyše, EuroNight, ktorý počas minulej sezóny jazdil iba dvakrát do týždňa, tento rok pôjde až trikrát. Z bratislavskej hlavnej stanice bude vyrážať každú stredu, piatok a nedeľu o 15:53 a zo Splitu zas každý pondelok, štvrtok a v sobotu o 17:20. Okrem auta či motorky si na dovolenku môžete zobrať aj svojho domáceho miláčika.

„Tešíme sa, že počet prepravených cestujúcich do Splitu nám každý rok stúpa. Vnímame, že po korone je o tento typ dovolenky záujem. V polovici apríla bolo predaných viac lístkov ako za celý minulý rok. Najvyšší záujem je o prepravu automobilov,” povedal člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček.

Prvý autovlak do Splitu prevezie 108 cestujúcich, 2 autá a 20 motocyklov

ZSSK štartuje dovolenkovú sezónu vlakom do Splitu

Zatiaľ čo minulý rok sa autovlakom do a zo Splitu odviezlo celkovo 8 796 cestujúcich a spolu sa do a z Chorvátska naším vlakom prepravilo 557 motoriek a 444 áut, v súčasnosti je do a z chorvátskeho Splitu počas tejto sezóny vypredaných viac ako 9 387 lístkov pre osoby a 1 483 lístkov pre vozidlá (z toho 409 pre autá a 1 074 pre motorky).

Kapacita vlaku je 60 miest na sedenie. 90 miest je k dispozícii v lôžkových vozňoch a 60 v ležadlovom vozni, 10 miest pre automobily z Bratislavy, 10 miest z Viedne. Teda celkom 20 miest na prepravu automobilov, resp. motocyklov. Za cca 16 hodín budú cestujúci vlakom pri mori – zrelaxovaní a v dovolenkovej nálade bez stresu z kolón či premávky a navyše ekologicky a bezpečne. Okrem toho sa cestuje prioritne cez noc. To znamená, že poobede nasadnú v Bratislave, v noci si oddýchnu a ráno sú už pri mori.

V cestovnom lístku v lôžkovom vozni je zahrnutý aj welcome drink a plnohodnotné raňajky. Počas celej prepravy si cestujúci môžu vo vlaku zakúpiť tiež občerstvenie a nápoje, a to v lôžkovom vozni u stewarda. Železničná stanica i terminál vykládky automobilov sú v Splite lokalizované priamo v centre mesta oproti prístavnému terminálu lodí na jednotlivé chorvátske ostrovy.

Autovlak do Splitu bude premávať po novom od 3. mája do 7. októbra až trikrát týždenne – každú stredu, piatok a nedeľu

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button