Železničná doprava

ZSSK posilní vlakovú dopravu

ZSSK posilní vlakovú dopravu. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), a. s., pred vianočnými sviatkami a po Novom roku posilní vlakovú dopravu.

Informoval o tom Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK. Priemerná obsadenosť najvyťaženejších vlakov je podľa neho zatiaľ na úrovni 70 %. Priblížil, že národný dopravca vlakovú dopravu posilní o 11 diaľkových vlakov a o 38 vozňov posilní 25 IC vlakov. „Podľa technických možností jednotlivých vlakov budú posilnené aj niektoré pravidelné IC vlaky, pri ktorých je predpoklad vyššieho záujmu o cestovanie, a to o jeden až tri vozne. Preprava je pre všetkých cestujúcich spoplatnená a možná iba s platným IC cestovným dokladom obsahujúcim miesto,“ spresnil.

„Vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období odporúčame cestujúcim, aby si cestovné doklady zaobstarali v dostatočnom časovom predstihu. Cestovné lístky a rezervácie miesta si môžu zakúpiť nielen v pokladniciach ZSSK, ale pohodlne aj prostredníctvom e-shopu či mobilnej aplikácie Ideme vlakom,“ dodal hovorca ZSSK.

IC vlaky budú posilnené o jeden až tri vozne typu Bmz61

Zdroj
transport.sk
Editor
TASRFoto: ZSSK

Prečítajte si aj

Back to top button