Železničná doprava

ZSSK posilní počas Dušičiek dopravu

ZSSK posilní počas Dušičiek dopravu. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z dôvodu očakávaného zvýšeného pohybu cestujúcich pri príležitosti Sviatku všetkých svätých a jesenných prázdnin aj tento rok vypraví posilové vlaky.

Pridaných bude 26 vlakov, konkrétne dva regionálne expresy a 24 rýchlikov. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Zároveň upozornil na zmenu času počas nadchádzajúceho víkendu, ktorá na slovenských tratiach ovplyvní jazdu troch vlakov ZSSK. Posilové vlaky budú vedené v piatok (28. 10.) a od nedele až do utorka (30. 10. – 1. 11.). Sú zapracované aj v platnom cestovnom poriadku. Zároveň budú podľa technických možností jednotlivých vlakov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os, pri ktorých je predpoklad vyššieho záujmu o cestovanie.

„Priemerná obsadenosť vlakov počas nadchádzajúceho dušičkového obdobia sa zatiaľ pohybuje na úrovni približne 77 %. Preto cestujúcim odporúčame zakúpiť si cestovné lístky už dnes. Predpokladáme, že obsadenosť bude ďalej stúpať v priebehu tohto týždňa, s blížiacim sa termínom Sviatku všetkých svätých,“ skonštatoval Kováč. ZSSK zároveň upozornila, že počas nadchádzajúceho víkendu sa letný čas (LČ) mení na stredoeurópsky čas (SEČ). V noci zo soboty 29. októbra na nedeľu 30. októbra sa posunú hodiny z tretej hodiny ráno o jednu hodinu dozadu, teda na druhú hodinu.

ZSSK posilní počas Dušičiek dopravu

Na slovenských tratiach zmena času ovplyvní jazdu troch nočných diaľkových vlakov ZSSK. Tie zostanú stáť vo vybraných železničných staniciach a v jazde budú pokračovať po hodine, a to už podľa SEČ.
Pôjde o rýchlik s odchodom z Humenného o 21.51 h a s predpokladaným príjazdom do Bratislavy o 5.49 h. Tento vlak má doraziť do Ružomberka o 2.05 h LČ a odchádzať o 2.06 h SEČ. Dotkne sa to aj rýchlika v opačnom smere. Z Bratislavy vyráža o 22.57 h a do Humenného má príchod o 6.33 h.

Rýchlik má prísť do Kraľovian o 2.07 h LČ a vyraziť o 2.08 h SEČ. Zmena času ovplyvní aj jazdu medzištátneho vlaku EuroNight (EN) s odchodom z Humenného o 19.30 h a príchodom o 7.55 h do Prahy. Tento vlak má doraziť do Čadce o 2.06 h LČ, odchod je plánovaný o 2.08 h SEČ. Na tratiach susedných železníc budú podľa ZSSK podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 3.00 h, pôjdu už podľa SEČ.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button