Železničná doprava

ZSSK dočasne ruší 350 pravidelných vlakov, počas sviatkov vypraví 39 posilových

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) s platnosťou od nedele (19. 12.) až do odvolania ruší viac ako 350 pravidelných vlakov. Dôvodmi sú lockdown, menej cestujúcich, ale aj nedostatok personálu. Dopravca však počas sviatkov vypraví celkovo 39 posilových vlakov naprieč Slovenskom. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Spoločnosť vyzýva cestujúcich, aby si lístky kupovali prioritne cez e-shop alebo mobilnú aplikáciu Ideme vlakom.

„Obmedzenia jazdy vlakov vyplývajú v zásade z bežných vianočných a novoročných obmedzení a sú zavedené len o tri dni skôr ako v platnom cestovnom poriadku,“ poznamenal hovorca. Počas trvania mimoriadnej zmeny tiež budú z vnútroštátnych vlakov vyradené reštauračné vozne. Očakávaný zvýšený nárast cestujúcich vlakom však dopravca chce počas sviatočných dní kompenzovať posilnením dopravy. Počas vianočných prázdnin vypraví na posilnenie štyri vlaky SuperCity, 24 regionálnych rýchlikov a 11 regionálnych expresov.

Zároveň budú podľa hovorcu podľa technických možností jednotlivých vlakov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky, pri ktorých je predpoklad vyššieho záujmu cestujúcej verejnosti. „Cestovné lístky a miestenky odporúčame zabezpečiť si v dostatočnom časovom predstihu. Zakúpiť si ich možno nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom e-shopu ZSSK alebo mobilnej aplikácie Ideme vlakom, ktorá je dostupná pre Android aj iOS,“ dodal Kováč.

Zoznam všetkých spojov, ktorých sa týka dočasné rušenie nájdete na stránke ZSSK.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button