Železničná doprava

ŽSR od nedele pozastavujú predaj cestovných dokladov ZSSK

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od nedele (15. 11.) pozastavujú predaj cestovných dokladov Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) až do odvolania.

Pozastavenie predaja sa týka predovšetkým menších staníc a zastávok, kde predaj cestovných dokladov realizujú zamestnanci železníc. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

„Dôvodom zatvorenia predajných miest ŽSR je celková pandemická situácia, znížený dopyt po predaji cestovných dokladov, ako aj eliminácia vplyvu možných rizík na samotné personálne zabezpečenie výkonu dopravnej služby,“ ozrejmil Kováč. Po uvoľnení a zlepšení tejto situácie budú zamestnanci ŽSR opäť pokračovať v predaji cestovných dokladov v jednotlivých staniciach a zastávkach.

Celkovo sa to dotkne 65 predajných miest, cestujúci si však naďalej budú môcť zakúpiť cestovné doklady na viac ako stovke predajných miest. Výnimkou sú zákaznícke centrá, ktoré ZSSK zatvorila k 6. novembru tohto roka. ZSSK však zároveň aj naďalej odporúča cestujúcim, aby využívali e-shop ZSSK, mobilnú aplikáciu Ideme vlakom či SMS lístok.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button