Železničná doprava

Ponuka EUROPA EXPRES sa teší obľube

Ponuka EUROPA EXPRES sa teší obľube. EUROPA EXPRES sa teší výnimočnej obľube zo strany cestujúcich. Z tejto cenovo mimoriadne výhodnej ponuky sa od januára do júna tohto roku predalo takmer 190 000 cestovných dokladov.

Jednosmerný lístok z ponuky EUROPA EXPRES je možné zakúpiť si do 1. aj 2. vozňovej triedy na cesty zo Slovenska do Českej republiky, Rakúska, Švajčiarska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Slovinska a Chorvátska alebo opačne. Výhodné ceny cestovných lístkov z tejto ponuky prispeli aj k značnému nárastu počtu všetkých predaných dokladov do zahraničia. Ukazuje to rozdiel medzi predajom medzinárodných cestovných dokladov pred jej zavedením na konci roka 2018 a v súčasnosti.

Zatiaľ čo sa v roku 2018 predalo za január až jún do Nemecka 1 400 dokladov, v roku 2022 to bolo za rovnaké obdobie 6 500 dokladov. Čo sa cestovania do Švajčiarska týka, nárast počtu predaných cestovných lístkov je ešte signifikantnejší. Za január až jún roka 2018 sa predalo do Švajčiarska niečo cez 800 dokladov. V roku 2022 to za rovnaké obdobie bolo cez 7 400 dokladov. Ukázalo sa tak, že ponuka EUROPA EXPRES má v náraste počtu predaných dokladov do zahraničia výrazný vplyv.

Z Košíc do Berlína sa s ponukou EUROPA EXPRES cestujúci prevezie od 39 eur

Ponuka EUROPA EXPRES sa teší obľube

Aktuálne je najvyhľadávanejšou krajinou v rámci ponuky EUROPA EXPRES Česká republika. Druhou najpopulárnejšou krajinou sa stalo Maďarsko a tretie je Rakúsko. A prečo je EUROPA EXPRES teda taká výhodná? Napríklad, kým cena štandardného medzinárodného cestovného lístka na trase Bratislava – Zürich je 136,70 € pre jednu osobu v druhej vozňovej triede, s ponukou EUROPA EXPRES je možné cestovať v rovnakej triede, v rovnakom vlaku a s rovnakým štandardom cestovania už od 39,00 €.

Z Košíc do Berlína sa s ponukou EUROPA EXPRES zase cestujúci prevezie vlakom od 39,00 €. Zatiaľ čo štandardný medzinárodný lístok na tejto trase stojí 165,60 €. Výhodné ceny sú aj z Bratislavy do Prahy (od 13 eur), Viedne (od 9 eur), Bernu (cez Rakúsko od 49 eur), Budapešti (od 10 eur), Varšavy (cez Česko od 29 eur), Ľubľany (cez Rakúsko od 37 eur) a Záhrebu (cez Rakúsko a Slovinsko od 44 eur). Ponuka EUROPA EXPRES sa však limituje a má niekoľko cenových stupňov. Najvýhodnejšie ceny sa preto garantujú len pre tých najrýchlejších, ktorí si ju zakúpia v predpredaji. Viac informácií nájdete tu.

Do švajčiarskeho Zürichu sa dá s ponukou EUROPA EXPRES cestovať z Bratislavy od 39 eur

Ponuka EUROPA EXPRES sa teší obľube

Niektoré cestovné doklady z tejto ponuky si môžete kúpiť aj prostredníctvom internetovej stránky www.zssk.sk. Konkrétne do Maďarska, Česka, Nemecka, Švajčiarska a Poľska. Pričom však platia odlišné podmienky podľa obchodných podmienok e-shopu. Práve cez stránku sa od januára do júna predalo takmer 65 000 lístkov. Čo tvorí 35 % z celkového predaja ponuky EUROPA EXPRES. V priebehu tohto roka taktiež plánujeme spustenie predaja lístkov z tejto ponuky prostredníctvom našej aplikácie Ideme vlakom.

Ponuka EUROPA EXPRES sa zaviedla na konci roka 2018. Kedy sa výhodné medzinárodné cestovné lístky začali poskytovať do Rakúska a Švajčiarska. Zároveň sa do nej zahrnula aj Českú republiku, do ktorej sa dovtedy dalo cestovať so starším typom zvýhodnených lístkov. V roku 2019 k týmto krajinám pribudlo Nemecko a Maďarsko a v roku 2020 aj Poľsko. Vzhľadom na rastúci záujem o túto ponuku plánujeme v blízkej budúcnosti jej rozšírenie o štáty Beneluxu, Ukrajinu či krajiny Balkánu.

Rakúsko je aktuálne tretia najobľúbenejšia destinácia v rámci ponuky EUROPA EXPRES

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button