Železničná doprava

Na Pohodu v pohode s národným dopravcom

Na Pohodu v pohode s národným dopravcom. Po trojročnej prestávke sa na trenčianske letisko vracia festival Pohoda v plnej kapacite. Svoje brány otvorí vo štvrtok 7. júla, zatvorí v nedeľu 10. júla. Ekologickým dopravným partnerom festivalu je opäť Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Národný dopravca v spolupráci s organizátorom podujatia vypraví dva mimoriadne vlaky vo štvrtok 7. júla (Košice – Trenčín a Bratislava hl. st. – Trenčín) a dva v nedeľu 10. júla (Trenčín – Košice a Trenčín – Bratislava hl. st.). Kapacita každého mimoriadneho rýchlika je 396 miest na sedenie. Novinkou je jednotná cena 9,90 eur pre spiatočné lístky odkiaľkoľvek. Ich predaj sa realizuje cez e-shop Pohody na www.pohodafestival.sk.

Po príchode vlakov do Trenčína je pre návštevníkov pred železničnou stanicou Trenčín pripravená posilnená kyvadlová doprava zo stanice do areálu letiska. Cestovanie na Pohodu mimoriadnym vlakom zároveň ponúka check-in na festival priamo vo vlaku. Návštevníci tak ušetria čas a pred vstupnými bránami už nemusia stáť v rade.

Okrem mimoriadnych vlakov je možné na Pohodu cestovať aj bežnými vlakovými spojmi, v stanici Trenčín zastavuje 16 rýchlikov na trase z Bratislavy / Trnavy / Piešťan alebo zo Žiliny / Vrútok / Ružomberka / Popradu / Spišskej Novej Vsi / Košíc. V Trenčíne okrem toho zastavujú až štyri desiatky regionálnych vlakov (regionálne rýchliky či regionálne expresy z Bratislavy a Žiliny a osobné vlaky na vymenovaných trasách):
1. Nové Mesto nad Váhom – Trenčín,
2. Žilina – Bytča – Považská Bystrica – Púchov – Trenčín,
3. Chynorany – Bánovce nad Bebravou – Trenčín,
4. Horné Srnie – Trenčín (s prestupom v Trenčianskej Teplej).

Na Pohodu v pohode s národným dopravcom

„Jedna osoba pri ceste vlakom z Bratislavy do Trenčína a späť ušetrí 35,19 kg oxidu uhličitého (CO2). Na trati Košice – Trenčín – Košice je úspora až 91,55 kg CO2. Aj to je dôvod, prečo každoročne podporujeme najväčší letný festival Pohoda. Návštevníkov prepravíme ekologicky nielen na festival, ale aj v rámci areálu trenčianskeho letiska, kde môžu na presun využiť elektrický festivalový vláčik. Zároveň sa môžu vo vláčiku dozvedieť, ako sa stať našim zamestnancom a podieľať sa na zlepšovaní životného prostredia spolu s nami,“ uviedol člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček.

Cestovné poriadky festivalových vlakov:

Vďaka festivalovému vláčiku ZSSK bude preprava po areáli letiska pohodová

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS ZSSK

Prečítajte si aj

Back to top button