Vodná doprava

Dokedy bude nákladná loď uviaznutá na Dunaji

Dokedy bude nákladná loď uviaznutá na Dunaji. Dokedy bude nákladná loď uviaznutá na Dunaji v Bratislave, zatiaľ nie je známe.

Potvrdila Lucia Patznerová z Dopravného úradu SR. Plavidlo je na plytčine pre nízku hladinu rieky uviaznuté od piatka (11. 11.). „Loď uviazla na plytčine v piatok v doobedňajších hodinách pri River Parku z dôvodu vybočenia z plavebnej dráhy za jej ľavý okraj. Vzhľadom na klesajúcu tendenciu vodného stavu nie je momentálne možné určiť, kedy bude plavidlo schopné pokračovať v plavbe,“ uviedla Patznerová. Dodala, že loď svojou polohou neohrozuje ostatné plavidlá v plavebnej prevádzke.

Predpokladom pokračovania v plavbe lode je podľa dopravného úradu stúpnutie vodného stavu. „Poprípade odľahčenie plavidla, čo je priamo v kompetencii prevádzkovateľa plavidla, ak to miestne pomery budú dovoľovať,“ ozrejmila Patznerová. Dopravný úrad deklaruje, že situáciu priebežne monitoruje. „Na vodnej ceste Dunaj prechádzajúcej Slovenskou republikou nie je uviaznuté žiadne ďalšie plavidlo,“ doplnil.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button